Alin Album – Fotoğraf Albümü

Merhabalar!

Şahane bir firmayı koluma taktım ve karşınıza geldim!

~

Sevgili çiftler, evliliğe giden o kutsal yolda fotoğraf çekimlerini ihmal etmez oldu. Seviyorum ben bu durumu.. Geleceğe bırakılacak en güzel anı emin olun eve alınan koltuk takımı değil, bu çekimler olacak.

Her postta yazıyorum hadi bir kere daha görüşlerime denden koyayım!

Fotoğraf çekimi sırasında ne yapılmaz?

  1. Başkasında görülen poz taklit edilmez, kendi ilişkinizin kimyasına göre poz seçilir.
  2. “Bana bu fotoğraftan çeker misiniz?” diye hiçbir fotoğrafçıya gidilmez, siz o çift değilsiniz, mekan aynı mekan, ışık aynı ışık değil. Sizin etrafa saçtığınız enerji de keza; eminim baya bir değişik…

Farz edelim ki, nişanınızdan önce, düğününüzden önce, düğününüzde ve biraz daha Avrupa geleneklerini seven bir çiftseniz, bir de düğününüzden sonra fotoğraf çekimi yaptırdınız.

Elinizde nişan çekimi, Save the Date ( Bu tarihi not edin) çekimi, düğün albümü ve Trash the Dress ( Gelinliğini Mahvet) çekimleri var… Tüm bu süreçte, yani nişandan imzaya kadar ki zamanda, bütçenizi dikkatli kullanmanız gerekti ve bu çekimlerin bir kısmını edit’li ve elektronik ortamda aldınız. Daha sonra albüm haline getiririz dediniz ve albüm yaptıracak yer arıyorsunuz!

Overlok makinası gibi ayağınıza geldik!

Alin Albüm

Kendileriyle yolum, Lütfi Kırdar Evlilik Fuarı’nda kesişti. Yaptıkları albümlere dokunup, kağıt ve baskı dokularını, materyallerini,  baskı kalitelerini bizzat gördüm. Sonra da yolumuz firma sahibi, sevgili Çağla ile kesişti. Röportajımızın aralarına firmaya ait çalışmaları sepiştireceğim, bayılacaksınız!

Alin albümü tanıyalım:

Aile şirketi.. Bu da demek oluyor ki, senelerdir süre gelen disiplin ve tecrübeleri var. Hem fotoğrafçılık hem de albüm imalatını sentezlemişler. Bu yüzden de, tecrübe ve bilgi birikimlerine dayanarak standardın dışına çıkmaları oldukça kolay…

Alin Album tam olarak ne yapar?

Gelin adaylarına / fotoğrafçılara nasıl bir hizmet sunar?

Çiftler için, ya da gelin adayları diyelim; yukarıda bahsettiğimiz gibi hali hazırda tamamlanmış çekimlerin vintage panoramik albümlerini hazırlıyorlar.

Fotoğrafçılar için, tabii ki daha fazla çalışılacağından daha özel anlaşmalar yapıp, fotoğrafçıların birlikte çalıştığı çiftler için albüm imalatı ve tasarımı yapıyorlar.

Her sezon yenileniyorlar !

Alin Albüm her yıl, düğün sezonu başlamadan önce yelpazesine yeni ürünler ekliyormuş. Kaliteyi ve ürün çeşitliliğini arttırırken, ne kendilerini ne de başkalarını taklit etmemeye dikkat ediyorlarmış.

Nubuk, kumaş ve keten albüm kapaklarının yanı sıra, tercihinize göre ahşap albüm kutuları da ekleyebiliyorlar.

Alin Albüm’ün websitesini didik didik inceleyip, kendinize, fotoğraf çekiminizin tadına en uygun  tercihleri yapmanızı öneririm. Kağıt seçiminiz, kapak ve renk seçiminiz..her şey bu albüme ve size özel olmalı.. Yıllar boyu sizinle yaşayacak ve tamamen sizi yansıtmalı…

Alin Albüm’ün güzel ofisinden bir kare ekliyorum 🙂

” Geleceğe yatırım yapsınlar.. En güzel yatırım, gelecek anılara’dır..Evlendikleri günün sabahından akşamına kadar her an’ı fotoğraflatsınlar.. Kuaför heyecanı, gelinliklerini ve damatlıklarını giydikleri an’ı… Gelecekte, en güzeli albümlerini ellerine alıp; o güne dönmek olacak.. Çocuklarına ve torunlarına bırakabilecekleri en güzel şey, mutlu bir evlilik ve bu evliliğin karelendiği bir albüm olacaktır… “

Müşteri memnuniyeti, bizi çerçeveleyen en önemli unsur.. Mutlu ayrılan müşteri, bizim başarı grafiğimizdir. Bu yüzden, onların her istediğini yerine getirmeye çalışıyor; kararsızlarsa, ellerindeki fotoğraflara uygun sonsuz alternatif, renk, doku yaratıyoruz. Albümdeki fotoğrafların kimyasına uygun renklerde yeni ürünler araştırdığımız da oluyor, yeter ki müşterimiz mutlu ayrılsın ve bizi tercih etmiş olmanın doğru bir karar olduğuna senelerce inansın.

Albümlerin dayanıklılığından bahsedebilir miyiz? Ömrünü arttırmak için ne yapıyorsunuz?

Albümlerin uzun ömürlü olabilmesi için kaliteden taviz vermiyoruz. Kullandığımız fotoğraf kağıdı, baba yadigarı bir gelenek olarak banyolu sistem mantığıyla uygulanan baskıdan geçiyor. Yeni nesil boyalı baskı sisteminden uzak duruyoruz. Banyolu sistemi, anneanne ve babaannelerimizin fotoğraflarının günümüzde hala kullanabilmemizden yola çıkarak anlatabiliriz. Uzun ömürlü ve dayanıklı oluyorlar.. Albümler nemden, rutubet ve güneş ışığından korunduğu sürece, 200 yıl ömrü olacaktır.

Fiyat bilgisi seçeceğiniz kapak, sayfa sayısı ve tüm detaylar doğrultusunda değişeceğinden net birşey yazamıyorum. Fotoğrafçılar ve çiftler arasında fiyat farkı olabilir ama blogger imtiyazı kullanıp, tahmini bir rakam vermem gerekirse; 200 TL ile 1000 TL arasında değişeceğini söyleyebilirim. Ancak lütfen, firma ile irtibata girip, en sağlıklı bilgiyi edinin.

İletişim:

alinalbum.com

instagram.com/alin_album

alinalbum@yandex.com

Ben bizzat gidip görmek isterim diyenler içinse açık adres paylaşıyorum:

Halil Lütfi Dördüncü Business Center

Ankara Caddesi No:32

Dükkan No: 37/5

Sirkeci / Istanbul

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ürünlerini, duruşlarını ve kendilerini daima geliştirmelerini çok sevdiğim Alin Albüm’ü oldukça detaylı bir içerikle, severek yazdım.

Kendi numunemin fotoğraflarını da sizlerle paylaşacağım sevgili gelin adayları…

Bütçeleri hazırlayın ve kıyıda köşede, bilgisayarınızda, harici de ya da Cd’de gün yüzüne çıkmayı bekleyen fotoğraflarınızı albümletin.

Ara ara açıp bakın olur mu?

Fotoğrafa ekrandan değil, elde bakılır.

Eşinize sarılın hep, ne tatlıdır sarılmak.

Evlilikleriniz daim olsun,

Alin Albüm’e nazik cevapları ve işbirlikleri için teşekkürler,

Sevgiler,

M.

Benimle fikrini paylaş