Tarif Defteri – Angel Events Design

İzmir’de güneş gözlüğü ve şemsiyeyi aynı anda kullandığımız bir günde buluştuk Ayça ile…
Hemşeri olmanın verdiği bir rahatlık vardı, inkar edemeyeceğim 🙂
Yeni edindğim, güler yüzlü ve sempatik arkadaşımla olan sohbetimizden ve onun elinden çıkan güzel işlerden bahsedeceğiz bu yazıda…
~
Hemen şuraya güzel bir “ Lokumsal hediyeler için çooo…k teşekkürler!=) “ notu düşelim…
Ayça, sağ olsunki güzel bir hazırlıkla geldi kaşıma.
Supersonik Blog için tatlı bir not defteri ve bizzat Merve için yapılmış enfes bir tarif defteri vardı.
Görsellerde gördüğünüz lokumlar, ta kendileri oluyor.
~
Ayça İzmir’li… Gencecik, tatlı bir kız. Sohbet etmesi çok keyifli, kibar ve içten biri…
Röportaj yaptık diyemeyeceğim, biz sohbet ettik ve sizleri de bu sohbete dahil edelim istedik..
~
Güzel Sanatlar Mezunu… Instagram’da ya da başka bir sosyal mecrada görüp, “Bunu bende yapabilirim..” diyenlerden değil, yaptığı işler hali hazırda kendi mesleği…
~
Dikişli, dayanıklı ve kişiye özel defter tasarımı yapıyor.
Evlilik defteri, yeni doğan bebek defteri ya da yemek tarifi defteri… Sizin apayrı bir fikriniz varsa, onu da çalışabilir…
Konuşmamız sırasında ses kaydı alıyorum, çoğunlukla aklımda tutuyorum ancak unuttuğum bir şey olsun istemiyorum. Ayça ile sohbet ederken de aynısını yaptım ve dedim ki “sadece bana söylemek istediğin bir şey varsa ve bu yazıda olsun istemiyorsan lütfen belirt, asla yazıda paylaşmam.”
Ayça gülümsedi ve “Ben İzmirli’yim.. Sıcak kanlıyım, beni bilmelerinde hiçbir sakınca yok, her şeyi konuşabiliriz ve yazabilirsin.” dedi. Lokum cevabı aynen yazıyorum, o an bunu duyduğuma sevinmiştim. 🙂

İşlerin işleyiş sürecinden bahsedecek olursak, şöyle bir sistem geliştirmiş.
Ayça’ya ulaşıp, bir tarif ya da düğün ya da bebek defteri yaptırmak istiyorsunuz. Özel bir hikayeniz varsa onunla paylaşıyorsunuz ve o bir tasarım yapıyor. Sonra size gönderiyor ve “Onay” verip vermediğinizi soruyor, yani içinize sinmeyen bir ürün satın almıyorsunuz. Eğer ki defteri onaylıyorsanız, sonrasında parasını hesabına yatırıp üretilmesini bekliyorsunuz. Müşteri memnuniyetini garanti altına alan bir yol, bence gayet güzel. Kişiye özel üretildiğinden, fazladan üretilmiş bir defterin onun açısından da yararı olmayacak. İki tarafta garantili davranıyor, bir pürüz yaşanmıyor.

Defterlerin Yapısı:
Uzun ömürlü olması ve kopma yaşanmaması için dikişli defter üretiyormuş. Sayfaları çizgisiz ve kalın bir defter. Bu defterlere yazılan tariflerle yapılan kekler ve börekler kalorisiz oluyormuş diye de ben uyduruyorum:)
Böyle bir şey olursa mutluluktan ö-le-bi-li-rim. 🙂 Kendi defterimde deneyeceğim!

Tarif defterleri:
4 tane model var, birini seçebilirsiniz. İsimler sticker halinde, sonradan ekleniyor ancak bir şey belli olmuyor. Fiyatlar, hazır modellerde seri üretildiği için daha düşük.
Çaydan bir fırt alıp, devam ediyorum.

Kargo ve Fiyatlandırma:
Kapıda ödeme yöntemi ile çalışmıyor, tasarım defterleri 10 günde teslim ediyor.
Havale ya da Ptt Hesabına ödeme yapılabilir.
Kargo: Ptt ile anlaşmalı: Türkiye’nin her yerine 3 TL – Alıcı ödemeli.
Baskı Defterler – özel tasarım olduklarında: 75 TL
Seri Üretilmiş tarif defterlerinde – Kişiye Özel yazılan isim kısmı stickerlı olduğunda: 35 TL
~
Şahane bir Ayça Fikri: Anne’nin Tarif Defterini Kitap haline Getirmek ? =)
Ayça bundan bahsederken, gözümün önüne kendi annemin kahverengi deri kaplı, çocukluğumdan beri elimden düşmeyen emektar tarif defteri geldi. Ayça şöyle bir şey yapmayı düşünmüş ve birkaç kez hayata geçirmiş: Yemeklerine hayran olduğunuz birinin tarif defteri elde de yazılmış olsa, bloknotta olsa ya da parça parça da olsa Ayça onları yeniden yazıyor, düzenliyor ve kitap haline getiriyor. Kargoda yapabilirler, okunaklı bir şekilde fotoğrafta çekebilirler ya da tarayabilirler diyor. Hayranlıkla bakıp, bizim emektar defterden kaç ciltlik bir kitap oluşur acaba diye düşünüyorum =) Ücreti : 250 – 300 TL arasında değişiyor.

Çocuk Mama Kitabı
Mesela “ Melek’ in Mama Kitabı. “
İlk olarak İngiltere’den aldığı bir sipariş üzerine denemiş, içi mama tarifleriyle dolu.. Nasssıııll yaniiiiiiii? 🙂 Bu siparişi yerine getirebilmek için kendine birkaç tane, önerilen ve güvenilir bebek kitaplarından almış. Sonra oturmuş, araştırmaya başlamış. Kahvaltılar, öğünler ve tatlılar diye de ayırmış, 4 aylıktan 12 aylığa kadar, doktor önerili mamaları içeriyor Ayça’nın yarattığı mama kitabı. Röportaj yaptığım insanların orijinal fikirleri olduğunda ve bloğum sayesinde onlarla tanışma fırsatı bulduğumda, bloğa kadar verdiğim güne bir kez daha göz kırpıp, çayımdan bir fırt daha alıyorum.

Örnekler Şöyle:

IMG_5602j

IMG_5600j

IMG_5730j

IMG_5684J

IMG_5587j

IMG_5613j

IMG_5736j

” Hiç görüşmediğim, farklı ülkede ve farklı şehirlerde yaşayan insanlarla arkadaş oldum. Evlilik hazırlıkları sırasında, sonra kendi yakın arkadaşları için, sonra bebeği için defter yaptıran müşterilerim var. Artık birbirimize hal hatır soruyoruz, arkadaş olduk. ” diyor. Nasıl cici, insan kazanmak müşteri kazanmaktan benim gözümde daha değerli ve yeni tanıştığım birinde bunu görmek gerçekten güzel.

Buyurunuz Supersonik Blog Lokumları:
IMG_20150315_211051

IMG_20150315_211340

IMG_20150315_211423

 

Biz iki İzmirli olarak, İzmir’de çok az insanın bildiği ancak makarnası efsane olan bi yere gitmek üzere yeniden görüşeceğiz, sözleştik bile. Ayça dünya tatlısı bir kız, güzel işler yaptığına yanında getirdiği birçok numuneyi inceleyerek tanık oldum. Düğün hazırlıklarınızı ya da bebek hazırlıklarınızı not etmek için, ömürlük ve size özel bir defter temin etmek isterseniz işte iletişim bilgileri:

Instagram: “angeleventsdesign”
Mail: “angeleventsdesign@gmail.com”
Telefon: ( Mesai saatleri içerisinde ulaşıp, özel hayatı sabote etmemenizi dileyerek paylaşıyorum) 507 008 43 08

Umuyorum okuması keyifli olmuştur, sohbet etmesi çok keyifliydi.
Defterlerim için teşekkür ediyorum,
Sevgiler,
M.
vintage_typewriter_avatar_by_kezzi_rose-d7efq5r

2 thoughts on “Tarif Defteri – Angel Events Design

    • Leyla Hanım, ben fiyat konusuna karışmıyorum 🙂 Firma bilgilerini paylaştım, sevgili Ayça’ya ulaşmanız gerekiyor.
      İyi Seneler,
      Merve.

Benimle fikrini paylaş