Bag evi dugunleri

Bağ evi düğünleri …  Sevgili gelin adayları, şimdi, hayal güçlerinin kanatlarına binerek, ilişkilerinin rengi doğrultusunda kendilerine en uygun düğün konsepti seçsin ve kendi peri masalını tasarlamaya başlasın! 

Bağ Evi Düğünleri

Kutlama mekanı olarak seçilen yer, bizlere çift hakkında fikir veren ve asla yanıltmayan en güvenilir ipucu olur. Bağ evi düğünü tercih eden bir çiftin şarap ve müzik eşliğinde sohbet etmekten hoşlanan, hayalperest yapılı, repertuvarında daima romantizm bulunduran bir çift olduklarını düşünebiliriz. Düğün konseptleri, seçtikleri şarkılar ve kullanılan aksesuarlar da buna yönelik olacaktır.

Dekorasyon

Bağevinin doğal yapısı ve renklerine uygun, naturel aksesuarlar kullanılmalı.. Rustik temaya yakın, ahşap ve canlı çiçek ağırlıklı… Sarkıtmalı portatif aydınlatmalar, ahşap yön panoları, hava kararınca kullanılmak üzere derin şamdanlar ve sarı ışık… Kasaların ve şarap fıçılarının sehpa olarak kullanıldığı bistrolar, sarkıtılan şarap şişeleri…

Öneri: Hava kararınca bağın yeşil yapraklarını vurgulayacak ekstra aydınlatmaya ihtiyaç duyulabilir. Jeneratör sağlanması gerekebilir, bağevinin aydınlatma sistemi düğünden önce keşfedilmeli ve istenilen ışık miktarı kararlaştırılmalı…

Gelinlik

Bu konseptte bir düğün beraberinde, şifon ve ipek kullanılarak hazırlanmış, hafif pırıltılı, uçuş uçuş bir gelinlik getirir. Hoş bir saç aksesuarı, nikah seremonisi için uzun bir duvak ve daima gülümseyen bir yüz… Naturel, şeftali tonlarında bir makyaj, salık ve doğal dalgalı bir saç… Zamansız ve değerli mücevher takılar…

Öneri: En doğru gelinlik, içinde zıplamak istediğiniz gelinlik!

Çiçek Seçimi

Birbiriyle uyumlu, mix match çiçekler tercih edilebilir. Koyu renk ve açık renk çiçeklerin kombinini, aralardaki ağaç dallarını bu konsepte yakıştırıyorum. Olgun üzüm renginde iddialı çiçeklerin yeşil yapraklarla buluşması güzel olacaktır. Gelinin el çiçeği ile konseptle uyumlu olmalı…

Öneri: Gelin çiçeğinizi ve atılacak çiçeği ayrı ayrı sipariş etmelisiniz. Gelin çiçeğinizi ise bu günü ölümsüzleştirmek adına önce kurutup, sonra pano haline getirebilirsiniz. En iyi sonuç için kurutmadan önce karbonatlı suda bekletin!

Müzik

Elbette romantik, klasikleşen ve ruha iyi gelen aşk şarkıları seçilmeli… Hem gün ışığına hem de karanlığa yakışan bu düğün konseptinde şarkıların da kutlama saatine göre seçilmesi taraftarıyım. Wine Albümleri iyice taranmalı, çifti yansıtan en iyi şarkılar seçilmeli. Giriş, ilk dans, pasta ve çiçek atma için farklı dört şarkı seçmeyi de unutmayın!

Öneri: Bu konsepte yakıştıracağım birkaç şarkı önerisi:

– Janet Seidel: A Man and A Woman

– Sway: Rosemary Clooney

Menü

Elbette şarap ve peynirin eşsiz ahengi! Üzümün meyve ikramı görevi alacağı da bir gerçek. Kuru kayısı, ceviz, soslu peynirler ve baharatlı galetalar sunumları renklendirebilir. Şarap ve peynir içinse en az üçer çeşit sunulmalı… Galetalar ve kanepeler, aparatif bir masa gibi görünse de misafirleriniz için doyurucu ikramlar olacaktır.

 

Dikkat: Masalarda şişelerin üzerine yazmaya uygun marker’lar bulundurarak, konuklarınızın tükettikleri şarabın şişelerine sizler için notlar bırakmalarını isteyebilirsiniz. Düğün defterinden çok daha orjinal olacaktır. Yeni evinizde esprili şarap şişelerine yer açın!

İyi Fikir: Konsepti tamamen şarap olan bir düğünde, pastanın “naked cake” olmasını ve ekşi meyvelerle süslenmesini tercih ederim. Pasta kesiminin adından ise “kadeh kulesi” etkinliğine geçebilir, çift olarak konuklarınızın şarap bardaklarını doldurabilirsiniz. Sonrası birlikte “Cheers!” sonrası “Salud!”

Trilyonlarca ilham fotoğrafı yüklenebilirdi ancak gerek yok, mesajı aldığınızı düşünüyorum.

Sevgiler,

M.

Benimle fikrini paylaş