Bee Design & Flowershop – Gelin buketi Yaka Çiçeği

Bee Design.. Çiçeklerden hayat bulanlar ve çiçeklere hayat verenler…
İkisinin de aynı ekip olması müthiş işler çıkartıyor ortaya…

Uzun zamandır, instagram‘dan severek ve hayranlıkla takip ettiğim, sevgili Bee Design and Flowershop ile iş birliğimiz başladı. Detaylıca, uzun uzun anlatacağım ekibi!

Enerjilerinin çok yüksek olduğunu söyleyerek başlamalıyım.
Doğayı seviyor ve el işlerine yansıtıyorlar,
Kreatiflikleri çiçekleri yepyeni bir dünyada tanıtıyor.

Kimi zaman evlerimize orjinal birer obje, kimi zaman peri masallarımıza güzel birer el buketi olarak dönüyor bu atölyenin eserleri…
Beyaz atlı prenslere yaka çiçeği, yepyeni yaşam alanları içinse teraryumlar hazırlıyorlar.

Büyüteçi tepedeeeennnnn onlarıınnn atölyesine doğğruu indiriyorum.
Dışarıdan bakıldığında müthiş işler yapıyorlar evet, ama ekip nasıl?
Ekibin ruhu nasıl?
Onları tanıyalım istiyorum ve koca bir bardak çay alıp, keyifle yazıyorum şimdi!
🙂

~
Bee Design and Flowershop bir yıl önce, üç arkadaş tarafından kurulmuş. Meslekler şöyle: Editör, İç Mimar ve Grafik Tasarımcı. Kreatiflik kaçınılmaz oluyor yani bu ekipte!

Düğünleri renklerdirme fikri nasıl ortaya çıktı? diyorum. Yanıtı hiç ellemeden, röportajıma aynen ekleyeceğim, oldukça güzel bir cevap bu!

” Bu markayı kurarken yalnızca kesme çiçekçi ya da tasarım ürünler yapan bir marka olmak istemedik. Biz hem çiçekçi hem de tasarımcıyız. İkisini birleştiren başka bir marka da şuanda Türkiye’de yok. Ya yalnızca teraryum yapanlar var ya da yalnızca kesme çiçekçilik yapanlar… Oysa bizim ürün gamımızda buketler de var, teraryumlar da, aksesuarlar da, tasarım aranjmanlar da… Çeşitliliğimiz bol anlayacağınız. Bu nedenle markayı kurarken yola böyle çıkacağımızı ve düğünleri de renklendirecek tasarımlar ortaya çıkaracağımızı biliyorduk. Dediğimiz gibi yeşili tasarım ürünlerle buluşturuyoruz. Bu nedenle adımızın içerisinde hem “design” hem de “flower shop” bulunuyor. Gelelim tasarladığımız ürünlerin dayanıklılığına… Bu konu üründen ürüne değişmekte… genelleme yapmak imkansız.. Örneğin; kesme çiçeklerden hazırlanan buket ya da yaka iğnesi gibi ürünler bir kaç gün sonra soluyor. Ancak diğer ürünlerimizde, örneğin ahşap tasarımlarımızın içlerinde toprak haznesi var. Ve tasarımlarımızda kullandığımız sukulent ya da kaktüs gibi bitkiler çok az su isteyen, bakımı son derece kolay bitkiler olduğundan bu tasarımlarımız sonsuza dek sizlerle kalıyor. Aynı şekilde kolyelerimizin içinde
kullandığımız deniz altı yosunları da sonsuza dek kolyeleri boynunuzda taşımanıza olanak sağlıyor. Zaten tüm ürünlerimizin yanında bakım bilgilerini de paylaşıyoruz. Teraryumlarımız, cam aranjmanlarımız ve diğerleri oldukça dayanıklı ve bakımını doğru yaptığınız takdirde yıllarca sizinle kalabilir.”

~
Atölye arı gibi çalışıyor! Adına layık hakikaten!

Saç tarakları, ahşam tasarımlar, teraryumlar, workshoplar, nikah şekerleri, buketler, yaka iğneleri, el buketleri, bileklikler, fenerler ve aksesuarlar…

” Kişiye özel tasarımlar da yaptığımız düşünüldüğünde zaten her gün atölyemizde yeni bir şeyler ortaya çıkıyor. Sürprizlerle dolu bir markayız aslında. Bir gün ağaç kabuklarından ve sukulentlerden bir mumluk tasarlıyor, ertesi gün kurutulmuş çiçeklerden bir kapı
çemberi hazırlıyoruz. Yeşili tasarım ürünlerle buluşturuyoruz anlayacağınız. Bu nedenle de yaratabileceklerimiz biraz sınırsız…:) “
diyorlar. Haklılar.

Siparişine kavuşanlar ise, ” Fotoğraflardakinden çok daha iyi görünüyor” ve “İyi ki size güvenmişim!” diyorlarmış.

Instagram hesaplarını kontrol ettiğimde benim farkındalığım, bu ekibin çevreci ve doğa dostu olduğu yönündeydi.
Haklı olduğumu düşünüyorum.

Çok yazdım…!
Biraz fotoğraflara göz atalım!

buket

fenerler

fenerler 2

gelin buketi

nikah şekeri 1

Biraz tasarımlardan bahsedelim, ancak perspektif değiştirerek.. Siz kendinizi nasıl tanımlarsınız?

” Bee Design and Flower Shop olarak tasarımlarımızda dikkat ettiğimiz bir kaç nokta var; birincisi plastik ürünler asla kullanmıyoruz. Kullandığımız ahşapları ise özel ahşap ustamızın kendi masa, sandalye, büfe vb siparişlerinden artan ahşapları bizim için işlemesiyle elde ediyoruz. Yani bu marka için asla özel olarak ağaç kesilmiyor. Onun dışında biz gerçekten de unique şeyler yaratmayı seviyoruz. Örneğin tüm cam ürünlerimiz bir cam ustası tarafından özel olarak üfleniyor. Kolyelerimiz, bilekliklerimiz, halatlı modellerimiz ve diğer tüm camlar… Gözde zaten iç mimar olduğu için güçlü bir çizimi var. Camların modellerini o çiziyor. Onun dışında bizim tasarımlarımızın hiç biri bir diğeriyle aynı değildir. Ufak bir kurutulmuş bitkiyle ya da çiçekle o tasarıma farklı bir dokunuş katıyoruz. Bu da bizden ürün alan insanların aslında “tek” olan bir şey satın almasını ve kendisini daha özel hissetmesini sağlıyor. Son olarak doğaya önem verdiğimiz için bizim için en önemli şey bitkiyi yaşatmak. Bu nedenle içerisinde yaşamayacağını düşündüğümüz hiç bir ürünle bir aranjman yapmayız. “

Tasarım, üretim ve tedarik sürecinin tamamından bahsedildiği için bu cevabı da sevdim!

Fiyatlandırma:

Fiyatların ödenebilir olduğunu söylemeliyim, araştırdığım bir çok ekip oldu, en içime sinen Bee Design and Flower Shop olduğu için onları tanıtmayı tercih ettim ancak fiyat avantajı en yüksek olan da onlar..

Şöyle özetleyebilirim:

Gelin buketleri: 300 – 350 TL
Yaka Çiçeği: 30 TL
Saç Tarağı: 45 TL
Nedime Bilekliği: 50 TL

Gelin buketi ve nikah hediyeliklerini bir hafta önceden, diğer ürünleri ise 3 gün önceden bildirmeniz; arı gibi çalışan bu ekip için yeterli olacaktır.

İndirimli bir paket fiyat içinse, yani düğününüze dair tüm detayların aynı gözden çıkmasını istiyorsanız, kendileriyle irtibata geçmenizi öneriyorum.

Düğün hediyelikleri adına da, konuklara büyütebilecekleri, doğadan hediyeler vermenin çok daha özel olduğunu düşünüyorlar.

Nazik ve emek verilmiş cevapları için bu ekibe teşekkür etmek istiyorum, iletişim bilgilerini paylaşacağım.

Www.beedesignandflowershop.com

Güzel bir nikah ruhu için kendilerine ulaşabilirsiniz.

Şöyle kiiii….. instagram adresleri: instagram.com/beedesignandflowershop

nikah şekeri 2

nikah şekeri 5

sac_taragi

nikah şekeri masa

IMG_20151010_193407

IMG_20151010_192902 (1)

IMG_20151010_192945

IMG_20151010_193309
Sevgili İrem, Zeynep ve Gözde’ye nazik ve uzun vakit ayırıldığı her kelimesinden belli olan güzel röportajları için çok teşekkür ediyorum.

Ürünlerini müthiş bir güvenle gelinlerime önereceğim,
Benim için hazırlanan saç tarağı ve henüz olmayan damat için hazırlanan yaka çiçeği enfes!
Bir gün amacına ulaşacaklar ancak şimdilik, fotoğraf çekimimiz şöyle gerçekleşti!

IMG_20151009_122448

Sevgiler ve güzel müşteriler,
Merve.

Benimle fikrini paylaş