beyaz gomlek – OneandOnlyDesigns

beyaz gomlek … Mutlu bir evcilik oyununu bir kız çocuğundan kurgulamasını isterseniz sizlere ilk olarak “gelin olma hayali” ile gelecektir. Kendisine bulduğu şal ve tüllerden güzel bir gelinlik yapacak, bulduğu tüm takıları takıp takıştıracak, onlarca tokayı saçlarına tutturacak ve lokumlar lokumu çılgın bir gelin olacaktır. Bizim örfümüzde adetimizde var bu, kız çocukları daha üç dört yaşlarındayken hayalini kuruyor gelin olmanın..
Dediğim gibi bir kız çocuğundan hayallerini kurgulamasını ve oyununa dökmesini isterseniz, ilk olarak gelin olacak ve oyununu böyle kuracaktır. Yıllar geçer ve o kız çocukları büyür. Büyüklerin deyimiyle “evlilik çağına gelir.” Benim için en güzel gelin, çocukluğunun, o üç dört yaş halinin kurduğu hayale en yakın düğün ve gelinlikle, en yakın şölenle evlenmiş olan gelindir. Mutlu bir çocukluk ve mutlu bir yeni hayat kararı için; bu kuralı önemsiyorum.
Mutlu bir evlilik benim için farklı ve özgün evlilik hazırlıkları telaşı ile de özdeşleşiyor. Hayatta bir kere olmasını umduğumuz bu serüvende, en güzeli, en farklısı ve en özgününü yakalamak için yarışıyor gelinler. Çeyiz hazırlığı ve düğün telaşı içinde olan gelin adaylarımı mutlu edecek bir haberim var! Bu postta güzel “düğün hazırlığı gömlekleri” konuşacağız.

Karşınızda “oneandonlydesigns”

Tatlı bir tasarımcı!
Ne yapıyor? Düğün günü saç ve makyajınız hazırlanırken giyilmek üzere, ya da nedimelerinize teşekkür edebilmeniz üzerine ya da balayında kullanmak üzere ya da plajların yerli Eda Taşpınar’ı olmak üzere… Kısacası siz ne isterseniz, onun için kullanıp kişiselleştirebileceğiniz gömlekler / gömlek elbiseler tasarlıyor Hande…
 sobahar

Sevgili Hande, bana biraz kendinden bahseder misin?

” Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans eğitimimin ardından, Milano’da İstituto di Moda Burgo’da öğrenim gördüm. Uzun yıllar Sarar Woman da tasarımcı olarak çalıştım . Kariyerime  bir çok marka için tasarımlar hazırlayarak devam etmekteyim.”
Şuna dikkat çekmek isterim, ben biraz nakış biliyorum biraz da dikiş biliyorum… Düğün zamanı da bunlar tutuluyor kendimi Instagram’dan atıyorum ortaya diyen biri değil. İşin ehli, okullu ve vizyonu geniş bir tasarımcı var karşımızda.. Fotoğrafları paylaştığım zaman demek istediğimi anlayacaksınız. Hali hazırda tasarımcı olduğu için gömlekler gömlek elbiseler ve şapkalar üzerinden kendi markasını kurmuş. Eminim üretmek ve yaratıcılığı konuşmak kendisini zorlamıyordur 🙂
Bir konuda dürüst olacağım, Hande ile yollarımız kesiştiğinde şansın benden yana olduğunu düşündüm. Pinterest ve diğer düğün hazırlıkları adına kurgulanan sosyal mecralar “boyfriend tipi gömlek, gömlek elbise” den geçilmiyordu, araştırmalarım devam ediyordu ancak Türkiye’de olay budur dedirten biri ile rastlaşmamıştım. Şahane oldu, çokta güzel oldu. Sitenin içinde aratan gelin adaylarım için her şeyin yolunda gittiğini ve aramalara cevap verebileceğimi mutlulukla belirtmek istiyorum.
2

Sevgili Hande, gelinlerime koçluk yaparken ya da bloğa yazı hazırlarken önerdiğim ürünün özgün olmasına çok özen gösteriyorum. Hayata geçirmeyi düşündüğün başka ürünler var mı?

” Bende aynı düşünceden ilham alarak başladım . Düğünüm sırasında bana özel ve herkeste olmayan  rahat edebileceğim bir ürün olmasını istedim. Beyaz koton bir gömlek hem rahat hem de zamansız bir şıklık sunuyor. Düğün günü evden çıkarken, kuaförde hazırlanırken, gelinliğin giyileceği ana kadar ve balayında  giyilebilen bir parça. Gömlek ,Gömlek elbise ve şapka şu anda hayata geçirdiğimiz ürünler . Düğün öncesi ve sonrası gibi unutamayacağınız anılarınızda farklı bir iz bırakmak için yeni kişiye özel  ürünler tasarlamaya devam etmekteyim. Instagram oneandonlydesigns adresinden takip edebilirler. “
4

Ürünler hangi tip kumaştan üretiliyor? Dayanıklılığı nasıl?

“Yüksek kaliteli, koton lycra kumaş kullanıyoruz.”

Fiyatlandırma:

Ürünler kişiye özel çalışılıyor. Nakış renginizi ve yazdırmak istediğiniz yazıyı siz belirliyorsunuz sonrasında gömleğin fiyatı sizin talepleriniz doğrultusunda belirleniyor.
Kişisel bir gömlek tasarımı talebinde bulunursanız: 149 TL ile başlıyor…
Hazır “Bride” / Gelin, ya da “Bridesmaid” / Nedime nakışlı gömlek: 119 TL
3
Her gelinin düğün hazırlıkları sırasında ve balayı döneminde oldukça özgün ürünler kullanım, güzel kareler, çok iyi anılar saklaması taraftarıyım. Sen ne düşünüyorsun? Oneandonly’ler benim gelinlerime puan kazandırır ve şans getirir mi? =)
” Özel günler bir kere yaşanır ve anılarımızın en güzel köşesinde yer alır. Düğün öncesi ve sonrasında çekilen  ömür boyu saklanacak fotoğraflarda hem kendimiz hem de her anımızda yanımızda olan nedimelerimizle kendimizi özel hissetmek istiyoruz . Heyecandan çoğu şeyi hatırlamadığımız o günden sadece bize fotoğraflar kalıyor. Kişiselleştirilmiş ürünlerim de  bu özel günlerin yaşanmasına yardımcı oluyor.”
Bence de olacak ve çokta hoş kareler gözümün önünde belirmeye başladı şimdiden!
Balayında sıcak kumlara gidecek gelin adayları ve düğün makyajı, saçı sırasında giymek isteyen gelin adayları hemen irtibata geçebilir. 2017 yılının yaz gelinlerine de aynısını öneririm, sonrasında iki ayağınız bir pabuca girecek demedi demeyin 🙂
Kargolama Süreci:
” Kişiye özel ürünler olduğu için 10 iş günü içerside teslim ediyoruz. Dügün günü cok yaklaşmış gelinlerimiz için istisna yapıyoruz.:) “
İletişim Bilgileri:
Instagram: instagram.com/oneandonly.designs
http://www.oneandonlydesigns.com/
Sevgili gelin adayları, aralara serpiştirdiğim fotoğrafların devamını Oneandonlydesignsin instagram hesabı ve internet adresinden kontrol edebilirsiniz. Kendi numunelerimin fotoğraflarını da ekleyeceğim. Fırsat ayağınıza geldi, ne olur ama ne olur, modası yaklaşık ortaçağda bitmiş olan saçma baskılı tshirt’lerden ve tütü eteklerden vazgeçin. O fikir çoktan çürüdü ve hiçbir zamanda cool olmamıştı. İşte size zamansız bir çözüm, düğün hazırlıkları fotoğraflarınıza 20 yıl sonra da baksanız, o günü oldukça gururla anacağınızı garanti ediyorum 🙂
Merve öneriyor!
En güzel ve en özgün gelin olmak için diğer postları takipte kalın ve bana bol bol mail atın!
Kayınvalidenizle olan sorunları okuyup, gelinlerimle sabaha kadar dedikolar yapmaya ba-yı-lı-yo-rum =p
Sevgili Hande’ye tatlı dili ve kaliteli ürünleri için teşekkür ederim,
Numunelerimi sohbet sırasında gelinlere göstereceğim ancak dokunmalarına izin verebilir miyim bilemiyorum:) Herkes kendi gömleğini edinsin!
Sevgiler,
M.

image2

image4

One thought on “beyaz gomlek – OneandOnlyDesigns

Benimle fikrini paylaş