BiKutuMutluluk

Bikutumutluluk

 

Instagram sayfamda son güncellemelere bakarken fotoğraflarını her gördüğümde “ay çok tatlı” diyorum istemsizce.
Bu yazıda “bikutumutluluk” ekibini ve yaptıkları işleri anlatacağım.
~
Mutlu insanlar için, mutlu olmak isteyen insanlar için ve en güzeli birini mutlu etmek isteyen insanlar için lokumsal bir kutu hazırlıyorlar.
Çok tatlı bir de takvim tasarımları var…
Kutular ise her ay, yepyeni bir dokuda hazırlanıyor.

Evime gelen numuneyle, gerçekten çocuklar gibi mutlu olmuş olabilirim.
Dünyalar tatlısı bir kutu… 

~
Biraz ekipten bahsetmek istiyorum.
Tasarımcısı üç arkadaş.
Aslı, Ayşe ve Merdol tarafından yapılıyor tasarımlar… Şimdilerde hepsi İstanbul’da yaşıyormuş.
Ekibin tanışma hikayesi biraz farklı, en basit hali ile, Aslı ve Ayşe, Odtü Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu. Lisans eğitimleri sırasında, bir dönem Erasmus Programı ile İtalya’ya gidip Merdol ile tanışmışlar. Merdol ise İYTE’den mimar olarak mezun olmuş ve yüksek lisans yapmak için İtalya’da bulunuyormuş. Bir firmadan iş teklifi alınca mimar olarak çalışmaya başlamış ve orada kalmış. Sonra Ayşe’de Türkiye’ye gelip okulunu bitirdikten sonra,”ürün ve servis tasarımı” üzerine yüksek lisans eğitimi yapmak için Milano’ya gitmiş. Ayşe’nin ardından, Aslı’da aynı okul ve bölümde okumak üzere soluğu Milano’da almış ve COSO Design’ı kurup, küçük küçük, sempatiklikte yepyeni bir boyut kazanan ürünlerini tasarlamaya başlamışlar.

” Tasarımlarımızı nasıl insanlarla buluşturabileceğimizi düşünürken, servis tasarımı eğitiminden de gelen bir pratikle bunu farklı bir deneyime dönüştürebileceğimizi düşündük ve böylece “bikutumutluluk” ortaya çıktı.” diyor Aslı.

 

Her ay farklı bir kutu…

” Takvim yeni yıl kutumuzun bir ürünüydü ve biz de yeni yıla girerken kendimize ait güzel bir takvimle kullanıcılarımıza ulaşmak istedik. Tasarlarken ilk dikkat ettiğimiz şey, kullanıcılarımız zevkle kullanacağı ürünler sunmak… Biz her ay farklı konseptte bir kutu ve o konsepte uygun ürünler tasarlıyoruz. Dolayısıyla biz her ay yeni fikirlerimizi ve ürünlerimizi hayata geçiriyoruz. “ diyor Aslı. Güzel tasarımlar göreceğiz yakın zamanda, besbelli…

Sempatik takvim fikri nasıl ortaya çıktı? İlk tasarım, neden takvim?

” Kutularımızın kendine ait bir grafik dili var ve biz bu dili kendi ürettiğimiz her üründe kullanmaya çalışıyoruz. Takvim yeniyıla girerken bir ihtiyaç olarak görüp, yeni yıl kutusu için hazırladığımız bir üründü. Biz yaptığımız işi, ürünleri, çizimleri sevgiyle yapıyoruz ve ürünlerimizi kullanan insanlara bu hissin geçmesini umuyoruz.” cevabını alıyorum. Şahsen, benim çalışma masamda takvim yoktu ve görseniz, masama çok yakıştı. Nazik hediyeleri için bu ekibe kocaman teşekkürler! Baktıkça mutlu oluyorum.

Gelelim Düğün-Dernek İşleri’ne…

Ben bu ekibe ulaşmak istediğimde, aklımda şöyle bir fikir vardı.

Düğünlerde dağıtılan ancak davetlilerin gerçekten işine yaramayan saçma sapan kafesler ve biblolar hem ziyan hem de çok masraflı. ” Ben olsam…” dedim, “insanların düğünden çıkarken çöpe atacakları bir şey için hem masraf etmezdim hem de neşemi bozmadım.” Misafirlere, günlük hayatlarında işlerine yarayacakları ve o ihtiyacı giderirken düğün sahibini hatırlayacakları bir şey hediye etmek, en mantıklısı. Örneğin, bir çiftin Nisan ayında düğünü var, ve “bikutumutluluk” düğünde dağıtılmak üzere, nisan ayı ve sonrasını kapsayan sempatik takvimler hazırlayabilir çokta cici bir şekilde süslerler. En azından bilirsiniz ki, konuklarınız ofislerindeki masanın bir köşesinde sizleri anımsıyor. Ayrıca, kızlar arasında yapılan “Bekarlığa Veda” organizasyonlarında, o ayın kutusunu (ya da istediklerinizi bu ekibe belirterek neler yapabileceklerini danışabilirsiniz) gelen yakın arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. Gönlünde, farklı ve kullanışlı, insanların sizi hatırlayacağı hediyeler vermek olan herkes bunu bir düşünsün derim:)

Düğünler için çok özel bir şey şimdiye de tasarlamamışlar ancak mevcut tasarımları bu fikir ile birleştirilebilir. Gerisi, gelin ve damadın yaratıcılığına kalıyor, ekip zaten kuvvetli bir eğitime ve vizyona sahip. Beklentilerin çok daha üstünde bir iş çıkaracaklarına eminim.

Fiyatlandırma

12 aylık takvim standıyla beraber 15 TL.
Ama tek bir ay talep ederseniz, ya da yazdığım gibi düğününüzün olduğu ay ve sonrasını… Fiyat daha uygun olacak, üstelik çoklu sipariş verdiğiniz içinde indirimli alacaksınız.

Bikutumutluluk kendini nasıl betimler?

” Biz, ekip olarak, her ay farklı konseptte bir kutu tasarlıyoruz ve içine 6-7 tane mutlu ürün koyuyoruz. Bu ürünlerin içinde takı, aksesuar, tekstil ve kağıttan ürünler oluyor, bir tanesi de bir partner markadan gelen ürün. Hedefimiz kadınların her ay kendilerine sürpriz yapabilmesini sağlamak ya da kadınlara sevdikleri tarafından gönderilebilecek güzel sürprizler hazırlamak ve onlara her ay küçük mutluluklar ulaştırmak. “ diye yanıtlıyorlar 🙂

Tatlı “bikutumutluluk” ekibine numuneleri ve içten yanıtları için teşekkür ediyorum.
Mutlu olan, kendini daha da mutlu etmeyi seven ve birini mutlu etmek isteyen herkes onlara danışabilir.

1

 

İletişim:
instagram/bikutumutluluk
bikutumutluluk.com

Sevgiler,
M.
vintage_typewriter_avatar_by_kezzi_rose-d7efq5r

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir