Bonbonelle

Bonbonelle Gift i yazacağım bugün..
Mutlu ve özel günlerin başlıca kaygısı, günümüzde şu oldu:

“Düğün ve nişanda gelen konuklarımıza ne hediye edeceğiz?”

Gelin adayları ve haliyle aileler, artık klişelerden uzak, daha esprili, daha farklı ve daha kullanılışlı hediyeler vermek istiyorlar. Bu noktada, iyi tasarımcılara ihtiyaç var! Bir rekabet ortamı oluştuğunu kimse inkar edemez, özgün tasarımlar yapan bir adresten bahsedeceğim Bonbonelle Gift!

Ürün yelpazeleri çok geniş olduğundan net bir tasarıma vurgu yapabilmek güç, hepsini konuşacağız.

~

Cansu, bu markanın sahibi.
Sempatik ve ılımlı bir kız, anlaşmamız çok kolay oldu ve bu enerji de eminim yazısına yansıyacaktır. Gönderdiği numuneler ise dünya tatlısıydı, artık “Supersonik Blog” yazan rozetlerim var! 🙂

Bu yılın trendi olan kavanozda ballar ve reçeller hazırlıyor. Gelin ve damadın isminin yazılı olduğu askılar, mumlar ve lavanta keseleri…

Cansu’yu tanımakla başlayalım istiyorum, bana kendisinden bahsetmesini rica ettiğimde oldukça içten bir cevap aldım.

” 25 yaşındayım ve işletme mezunuyum. Asıl mesleğim Bütçe ve Mali İşler! Özel sektörde, bütçe planlama ve denetim departmanlarında bir müddet çalıştım, ancak aklımdaki renklerle plaza hayatı birbirine zıttı. O sırada ayağım kırıldı ve 1 ay kendimi dinledim. Bu sırada (2012 başlarında) hobi olarak bir gelin blogu yazmaya başladım. Bu fikir ilerledi ve ailem fikrimi işe dönüştürmem için bana destek oldu. 2012 Mayıs ayında satış sitemizi açarak bu işe atıldık. Ekibimiz 3 kişi. Organizasyonlarda bu sayı artıyor “.

Cansu’nun renklerle olan etkileşiminive aktif sosyal medya kullanımı ile birlikte iş hayatına atılan birisi olup olmadığını soruyorum. Gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla pastel ve soft renkler kullanıyor.

” Bu işe girmeden önce, Anadolu Ateşi Dans ekibinde part time dans ediyordum, onun öncesinde de bale okulu öğrencisiydim ve Türk Dans Festivalleri için sürekli etnik ülkelere seyahat ediyorduk. Bu süreçte renkler, tasarım ve güzel sanatlar beni çok etkiledi, E ticaret ve ya ticaret olarak değil tasarım, üretkenlik ve keyif düşüncesi ile başladım.” diyor.

” Tasarım doğası gereği renk uyumu içermeli, bunun içinde bir rengin tüm ailesine dahil olmak gerekli… Ben pastel renkleri ( mint,somon ve tabii ki beyaz) ve bunun yanında canlı çiçek renklerini çok seviyorum. ( fuşya, turkuaz mavi, sarı ) Biraz ruh halime bağlı:) “ diye de ekliyor. Cevabı çok güzeldi, aynen alıyorum.

Düğün sezonu, bloğumu oluşturduğumdan beri içinde bulunduğum bir sektör oldu. Müthiş bir hızla değişiyor, dünün modası bugüne taşınmıyor. Bildiğim tek şey, tüm gelin adaylarının kendi hikayelerini yaratmaya ve hiç kimsede olmayanı kendi özel günlerinde kullanmaya gönüllü oldukları.

Tasarım, çizim ve el işçiliği ekibi hakkında bilgi verebilir misin?

” Tasarım, ön uygulama ve çizimler bana ait. Kalan kısmını ekip olarak finalize ediyoruz.”

Düğünlerde dağıtılan birçok şey, maalesef ki çöpe atılıyor. Her fikri çabuk tüketiyoruz çünkü daima yenileri üretiliyor. Kavanoz bal, çuval lavanta keseleri , üstü baskılı keseler, orijinal süslenmiş askılar henüz trend oluyor. İnsanlar bunu yeni yeni mi tercih etmeye başlıyor sence de? Biraz ürün çeşitlerinizden bahseder misin?

“Her sezon daha fazla kişiye unique hediyelikler ile hitap ediyoruz. Türkiye’de düğün sektörü her geçen gün daha soft daha konsept hale geliyor. Durum böyle olduğu içinde düğün hediyeliklerini bir vitrinden seçme süreci kendini, kişiye ve konsepte özel hazırlanan çalışmalara bırakıyor.”

Günümüzde yeni trend “Gelin Hamamı”: Bu kitlerin içinde de peştemal, sabun, mini şampuan, duş jeli ve kese bulunuyormuş.

Fiyatlandırma: Nikah şekerlerinde 3 TL-9 TL arası değişiyormuş ancak istenilen talebe ve materyal seçimine göre değişebilirmiş.

Zamanlama: Davetiyeler için en az 2 ay öncesinde bize ulaşılması gerekiyor. Nikah şekerlerindeyse minimum 15 gün ve diğer ürünlerde ise 1 hafta yeterliymiş.

Yaptıkları işi incelediğimde en çok hoşuma giden tasarımlardan bir tanesi masaların başındaki harf oldu. Bir organizasyonda, düğün ya da nişanda her yerde isim yazılı olmasını kendi adıma çocukça buluyorum. Bu fikir enfes ve çok şık duruyor:

Yeni Bit Eşlem Resmi

” Görsellerdeki ahşap T harfleri Tanyeli Hanım ‘ın doğum günü organizasyonu için her masaya özel yapıldı. Genelde doğum günleri ve söz organizasyonlarında, masa süslemesinde tercih ediliyor. Davetlilerin ufak detaylarda kişiselleştirmeler ile karşılaşmasını daha gizemli daha keyifli buluyorum.”

Gelin adaylarının tüm isteklerine cevap verebilmek için çabaladıklarını belirtiyor Cansu. “Her bireye özel bir detay içermesi, kişiselleştirmenin abartılmadan ama önem verilerek ilerlenmesi ve mutlaka bir hikaye, konsept belirlenerek çalışılması bizim en önemli vurgulanacak özelliğimiz” diyor.

Yepyeni bir tasarım fikri ile gelin adayınız gelse, aklındaki konsepte uygun bir şeyi danışsa, yardımcı olabilir misin?

” Tabi ki. Elimizden gelen, uygulayabileceğimiz her ne varise sıkı bir fizibilite çalışması yaparak ortaya çıkarıyoruz. Ne kadar farklı ürün çalışabilirsek bu bizim yaratıcılığımızın birer sonucu olacağı için bu konu önemli 🙂 “

Bonbonelle tasarımlarından örnekler ekliyorum:

ayna-nikah-hediyeligi-1

kalpli-seker-kavanozu-2

Kavanozda-limon-sekeri

kokulu-mum-nikah-hediyesi

kulah-nikah-sekeri-2

dogal-kese-nikah-sekeri-2

kahve-cekirdegi-nikah-sekeri

İletişim:

instagram.com/bonbonellegift
www.bonbonelle.com

Cansu’ya başarılarının devamını diliyorum.
Güzel işler yapıyor, takip etmenizi öneririm!

Sevgiler,
M.

Benimle fikrini paylaş