Masa ortusu – ÇizgiKare

Masa örtüsü ve runner çeşitliliğini konuşacağız.

Herkese merhaba!

Bugün, susmayan telefonum ve durmayan maillerden sonra şunu düşündüm. Teknolojiye hapsolmuş olabilir miyim? Umarım değilimdir!

Offline is the new luxury” sözünü çok seviyorum. Yeni lüksümüz, çevrimdışı olmak!

Herkesten uzak; sevdiklerimize, sohbet etmekten keyif aldıklarımıza bir tık daha yakın! Sağlıklı beslenebilen, uzun uzun masalar kuran, hayatta kalmak için yemek yiyenlerden değil; keyif almak için yemek hazırlayanlardan olmak… 

Kaç kişiyiz hakikaten?

Övüne övüne bitiremediğimiz milenyuma erdiğimizden beri yalnızlaştık, yemekler hızlandı ve keyifsizleşti! “Bir şeyler atıştırıyoruz…”Hayatlarımızın, özellikle sofralarımızın grileşmesine çok karşıyım. Bunu kabul etmek istemiyorum. Sofraların renklenmesine, masalardan kahkaha sesleri kurulmasına, dışarıdan sipariş vermek yerine çocuklarına yemek hazırlayan ebeveynlere ihtiyacımız var. Tam da bunları içeren bir firma tanıtacağım şimdi! Instagram’da çok severek takip ettiğim, lokum bir firma “ÇizgiKare” 🙂

Kurumsal hayattan bunalıp, istifanın tadına varan ve hayatını yaptığı tasarımlarla renklendiren bir çiftin kod adı bu: ÇizgiKare!

çizgi kare 1

Fotoğraf: Dilek Erdoğan

Çizgi Kare, masa örtüsü, runner ve servisler tasarlıyor. Ortak özellikleri yüksek kalitede ve renkli olmaları 🙂 Lokum da denilebilir kendilerine.. İştah aşabilirler aman dikkat kızlar! 

Röportajımız sırasında karşımda çok tatlı, çok kibar bir kadın vardı.

Temel hayat görüşümüz yaşadığımız her günün tadını çıkarabilmek! Merkeze ailemizi, sevdiklerimizi, denizi, doğayı, seyahati, yemeyi, içmeyi ve sporu koyuyoruz” diyor 🙂

Keyfine düşkün bir çift oldukları için, kendi hayatlarından feyz alarak başkalarının ihtiyaçlarına ve keyiflerine kulak vermişler. Yemek yemeler keyiflensin, bir şeyler içilmek istendiğinde promiller renklensin demişler ve güzel sofra aksesuarları tasarlamaya başlamışlar. Ruhlarını yansıttıklarına inanıyorlar, ne mutlu.

Örtülerin kumaşları rahatlıkla makinada yıkanabilir mi? Boya atar mı? 

” Her bir koleksiyonumuza uygun, farklı tipte kumaşlarla çalışıyoruz. Her biri rahatlıkla yıkanabilir kumaşlar.. En uzun süreli ve en sağlıklı şekilde kullanımı için tabii ki dikkat edilmesi gereken yıkama/ütü ve kullanım koşulları var. Bunları ürünlerimiz ile birlikte müşterilerimize iletiyoruz. Dikkat edildiği sürece tüm ürünleri uzun süre rahatlıkla ve keyifle kullanabilirler. Her şeye rağmen yaşanabilecek en ufak bir problemde de her zaman koşulsuzca yardımcı olmak bizim kendi içimizde belirlediğimiz çok önemli bir prensip.”

çizgi kare 3

Fotoğraf: Ebru Zülfikaroğlu

Örtü ve runnerlar için boyutlar nelerdir?

Masa örtülerinin tümünde 4 farklı ölçü alternatifi bulunuyor.

2 kişilik kare (105cmx105cm),

4 kişilik yuvarlak (145cm),

4-6 kişilik dikdörtgen (120cmx180cm)

6-8 kişilik dikdörtgen (150cmx240cm).

“Genel olarak gençlere hitap eden bir marka olmamız sebebiyle bu ölçülere karar verirken hem gençler tarafından tercih edilen mobilya markalarındaki masa ölçülerini, hem de ev ürünleri alanındaki mevcut markaları referans aldık.”

çizgi kare 5

Amerikan servisler (35cmx45cm)

Kumaş peçeteler (40cmx40cm)

Runnerlar (50 cmx150 cm) ise standart ölçülerdedir.

Kargonuz ne kadar günde teslim ediliyor? İhtiyaçtan ne kadar zaman önce ulaşmalı ve çeyizlerine eklemeli sevgili gelinlerim?

” İş günleri dahilinde verilen siparişlerde, siparişin verildiği andan itibaren en geç 24 saat içinde ürünlerimiz kargoya veriliyor. Sene içinde nadiren de olsa bu sürenin uzamasına sebep olabilecek iş seyahati, tatil vb. durumlar olursa da bunu bir pop-up yoluyla web sitemizde mutlaka müşterilerimizle paylaşıyoruz.”

Fiyatlandırma nasıl oluyor?

“Fiyatlarımız ile ilgili en önemsediğimiz nokta, ürünlerimizin her birinin ulaşılabilir fiyatlarda olup hem kendimiz için, hem de sevdiklerimize güzel bir hediye alternatifi yaratabilmesi; bunun yanında da ortama keyif katan, kullanışlı ürünler olması.”

ÇizgiKare’nin mottosu Evin Tadını Çıkarın!

Web sitemizde bulunan ürün fiyatları ise 4,99 TL ile 59,99 TL arasında değişiyor. Dolayısıyla makul fiyatlara da bunu yapabilme imkanınız olduğuna inanıyoruz.

Örneğin 4,99 TL’ye ekmek sepetinize alacağınız tatlı bir kumaş peçeteyle sunumları renklendirebilir, 7,99 TL’ye alacağınız pötikareli bir amerikan servisle kahvaltınıza bir piknik havası katabilir, 24,99 TL’ye alacağınız bir masa örtüsüyle küçük sofranızda bir Ege havası yaratabilirsiniz.

çizgi kare 4

Çeyiz hazırlığı içinde olan gelinlerim size ulaştığında, onlara bir paket yaratsak?

Yeni evli bir çiftin ihtiyacı olabilecek temel sofra malzemelerini planlayalım:

2 adet Amerikan Servis + 6 adet kumaş peçete + 1 adet misafir masa örtüsü + 1 adet günlük masa örtüsü + 1 adet runner şeklindeki paketin ortalama maliyeti yaklaşık 150 TL olacaktır.

Güzel bilgiler ve güzel rakamlar 🙂 Sevdim bu durumu!

Şimdi yemek yemekten ve sofradan keyif alan bu tatlı çifte, evliliği nasıl tanımladıklarını sormalıyım..

” Bizim için mutlu bir evlilik, birlikte hayal kurabilmek ve bu hayallere doğru götürebileceğiniz bir hayatı birlikte paylaşabilmektir. Birlikte uzun uzun konuşabileceğiniz anlar olabilmesidir. Sofra bizim için o yüzden özel ve önemli aslında. En yoğun, en sıkıcı günde bile, birlikte sıcak ve keyifli bir sofraya oturabilmenin, 2 insanı bir anda gün içindeki her şeyden uzaklaştırıp, onlara hayatın tüm kargaşasında bile iç dünyalarını paylaşmak, hayallerini konuşmak için bir ortam yarattığına inanıyoruz.:) “

Çizgi Kare. 2Lokum kere lokum bir cevap!

ÇizgiKare İletişim:

Instagram: CizgiKare

Facebook: CizgiKare

Twitter: CizgiKare

Snapchat: CizgiKare

www.cizgikare.com.tr

Mail: info@cizgikare.com.tr

Telefon: 0 216 706 19 50 ve 0 216 706 19 53.

Biraz daha uğraşırsam telepati ile de iletişim kabul edecekler, sevgili takipçiler bu firma onlara ulaşasınız diye yapmadığını bırakmamış 🙂 ÇizgiKare ürünlerinin örneklerini aralara serpiştirdim ki, yazı renklensin. Gördüğünüz üzere sofralar çok tatlış ve iştah açan halde oluyor. Numunelerimi çok beğendim, kalitesinden şüpheniz olmasın!

çizgi kare 6

Merve öneriyor,

Sevgiler,

M.

Benimle fikrini paylaş