Divan Kundura

Merhabalar,

Ramazan Bayramı’nı atlatmamızın ardından düğün sezonunda müthiş bir hareketlenme ile karşı karşıyayız.

Sevdik bu durumu elbette 🙂

Hazırlayacağım yazıları, çoğunlukla gelinlerden gelen maillere ve aratılan kelimelere bağlı olarak organize ediyorum. Bu aralar, siz değerli gelin adaylarının üzerinde en çok düşündüğü konu gelin ayakkabısı seçimi..

Tüm gece ayakta durulacağını, yoğun tempoda dans edileceğini ve birazda stresli bir gün olacağını varsayarsak, bedeninizi ayakta tutabilmesi için sabahtan alınacak iki vitamin hapına ve bir çift kaliteli ayakkabıya ihtiyacınız olacak gibi görünüyor 🙂

Divan Kundura

Özellikle İstanbullu gelin adaylarının bu firmayı bildiklerine eminim, diğer illerde yaşayan ve rahat / kaliteli gelin ayakkabısı önerisi isteyen gelin adaylarım içinse kendilerini uzun uzun anlatacağım.

Bir kere referanslı bir firma… Sosyal medyada ünlülerin de kendilerini tercih ettiklerini görebilirsiniz.

Divan Kundura’da Erdinç Bey’e ulaştım ve değerli sohbetimiz şöyle gerçekleşti:

Firmanın Hikayesi

” 90lı yılların başında, Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi’nde, Divan Pastanesi’nin yan sokağında dükkan açmaya karar verdik. O sokaktaki iş yerlerinin tamamı, ” Divan ” ismi ile bütünleşmişti. Bizler de, Divan Kasabı, Divan Eczanesi gibi devam eden alışkanlığı bozmayarak, ” Divan Kundura ” dedik.. Sonrasında ismimizi tescilledik. İlerleyen senelerde ise, iş yerimizi Avrupa Yakası’nda bir şube ile taçlandırmak istedik. O yıllarda, Avrupa Yakası bir tık önce, daha hareketli ve heyecanlı, modaya daha hakim bir yer olduğu için yerimizi Osmanbey’e taşıdık. Şimdilerde de, Osmanbey’de hizmet vermekteyiz.”

Senelerdir bu sektördesiniz, doğru ayakkabı nasıl seçilir?

” Hem gelinler, hem de özel bir geceye katılacak olan hanımlar için gece ayakkabısı seçimi oldukça zor bir karardır. Hem rahat hem de şık olacak… Doğru ayakkabı demek, doğru işin yapıldığı, doğru malzemenin, doğru beceri ve akıl ile kullanıldığı ve ortaya gerçek bir tasarımın çıktığı ayakkabı demektir. İyi bir ayakkabı firması, müşterinin temel ihtiyacını doğru belirlemeli ve müşterisini doğru yönlendirmelidir. Gelin ayakkabısı seçimi ve abiye ayakkabı seçimi konusunda çekimser kalan müşterilerimize, yıllardır süregelen tecrübe ile yardımcı oluyoruz ”

Ayakkabı ne kadar zamanda teslim ediliyor?

” 7 – 20 gün arasında, sezon yoğunluğuna bağlı olarak teslim edilebilir. Bu noktada planlama kısmı müşteriye kalıyor. Ayakkabı ne kadar erken sipariş edilirse, o kadar denenmiş ve test edilmiş olur. Ki, gelinlik ve abiye elbise provasından önce giyilecek olan ayakkabının mutlaka bilinmesi, boy ölçüsünün ona göre alınması gerekiyor. ”

Gelin ayakkabısı siparişinde süreç nasıl ilerliyor?

” Söz konusu düğün ya da bir çift iken, elbette önemli olan doğru topuk boyunu belirlemek… Çiftin yanyana durduklarında hoş bir görüntü yakalamasını göz ardı edemeyiz. Müşterimizle öncelikle topuk yüksekliğini belirliyoruz. Ki bu topuk boyu, sonrasında gece elbisesi ya da gelinliğin boyunu belirliyor. Topuk boyundan emin olduktan sonra, her iki ayak ölçüsünü ayrı ayrı alıp, kişiye özel, en uygun ve en iyi ayakkabıyı üretiyoruz. Ve en önemli günlerinde onları ayakta tutuyoruz. ”

Fiyatlar:

Saten gelin ayakkabısı: 350 TL ile başlıyor..

Deri gelin ayakkabısı: 400 TL ile başlıyor…

Kişiye özel üretim ve usta ellerde harmanlanan özel malzemeler kullanıyoruz.

” Ayakkabıların topuklarını, Tarlabaşı’nda, yaklaşık 80 yıldır bu işi yapan Ermeni ustalar ile çalışıyoruz. Sanırım gerisini anlatmaya gerek yok.. Her bir noktası el yapımı ve çok özel… ”

Ünlü Divan Kundura Gelinleri’nden Sinem Kobal

Fatih Terim’in kızı Merve Terim Çetin’in tercihi

” Müşterilerimizi gelir ya da para gözüyle değil, misafir gözüyle ağırlıyoruz. Ürünümüzden üretim aşamasında ve kullandıklarında memnun kalmaları, senelerce bizi seçerek doğru bir karar verdiklerine inanmaları işin en önemli kısmı… Teslimat sonunda gelinlerimizin yüzü gülsün, müşterimiz memnun ayrılsın; yeterli.”

Sadece gerçek bir esnafın sahip olabileceği bu vizyonunu ve Divan Kundura’yı gönülden kutluyorum. Zira gerçekten de, bütün gelinleri mutlu ayrılıyor.

Divan Kundura İletişim:

www.divankundura.com

Adres: Halaskargazi Caddesi Yılmazlar Pasajı No : 153/28 Osmanbey / İstanbul

https://www.instagram.com/divankundura/

 

Sevgili gelin adayları, firmanın disiplinli yapısını ve gelinlerin sosyal medyada paylaştığı pozitif dönüşleri çok sevdim. En mutlu ve en önemli gününüzde işinizi riske atmayın ve bu firmayla çalışın derim.

Merve öneriyor,

Güzel fotoğraflarınızı bekliyorum.

Aralara serpiştirdiğim görsellerin tamamı Divan Kundura’ya ait.. Instagram adreslerini ve websitelerini paylaştım, hem abiye hem de gelin ayakkabısı modellerinin çok daha çeşitli halini oralardan inceleyebilir, size ve elbisenize en uygun ayakkabıya karar verebilirsiniz.

Divan Kundura’dan ayakkabıları alıp, dünyayı fethetmeye başlayalım!

Yapılacak çok iş var! 🙂

Sevgiler,

M.

One thought on “Divan Kundura

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir