Gelin ayakkabisi secimi

Gelin ayakkabisi secimi 

” Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, sizin için dünyayı bile fethedebilir.”

Bu sözü bilmeyenimiz yoktur.

Hele ki kadınların, içlerindeki muhteşem güç ve ayakkabı tutkusuyla isteyipte yapamayacağı hiçbir şey olamaz.

Gelin adaylarının en az gelinlikleri kadar özen göstermesi gereken bir diğer husus, şüphesiz ki ayakkabıları!

Marilyn Monreo yanılıyor olamaz hanımlar!

Çocukluğunuz boyunca hayal ettiğiniz, kendi Peri Masalı’nızı yaratacağız o gün geldi çattı!

Evleniyorsunuz!
Gelinliğiniz, çiçeğiniz, saç aksesuarınız tamam. Peki ya ayakkabılar?

Henüz ayakkabınızı nereden alacağınızı bilmiyorsanız: Tıktık

Ayakkabılarınızı neye göre seçeceksiniz? İşte 5 detay!

1. Düğün Yeri

Şüphesiz ki düğün yeriniz, ayakkabı seçiminizin ilk kriteri.. Kapalı salon veya otel düğünü tercih eden gelinlerin, daha elegan, daha şık ve gelinlikle birebir aynı rengi taşıyan bir model seçebilir. Ancak kır, bahçe ya da kumsal düğünü tercih edenler zeminle uyumlu, tabanı rahat olabildiğince az topuklu ayakkabı seçmeliler.. Sahil düğünü ile evlenecek gelinlerin tercihi ise sandalet ya da parmak arası rahat bir flat ayakkabı olabilir.

2. Boy Uyumu


Gelin ve damadın, özellikle fotoğraflarda daha estetik görünebilmeleri için boy uyumlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Çoğunlukla damatlar gelinlerden uzun oluyor toplumumuzda, ancak tam tersi durumlarda mümkün.. Bu noktada gelinlerin rahatlığı ön plana alıp, düz bir babet ya da süslenmiş bir espadril tercih etmesi ve damatla boy uyumu yakalaması önerilir.

3. Ayak Sağlığınız


Kısa ya da uzun boylu olmak fark etmeksizin, uzun süre ayakkabının içinde kalan ayakların şiştiği bir gerçek.. Hele ki sabahın erken saatlerinde başlayıp, gece sona erecek ve tüm günü ayakta geçireceğiniz bir gün olduğunu göz önünde bulundurursak; en önemli detayın ayaklarınızın rahatlığı olduğunu inkar edemeyiz. Ayakkabı seçiminizi, ayaklarınızın biraz yorgun olduğu bir zamanda yapmalısınız. Yorgun haldeyken de ayakkabı içinde rahat ediyorsanız, sizin için doğru seçim olacaktır.

4. Renk


Beyaz’ın 50 tonu! Gelinliğiniz beyaz evet ama hangi tonda? Kırık beyaz, ekru ya da daha berrak? Gelinliğinizin tonu ve üzerindeki işlemeleriyle uyumlu bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Hiç saten kullanılmayan bir gelinlikte, saten kaplı bir ayakkabı doğru tercih olmayacaktır. Beyazların tonunu ve kumaşlarını birbirine uyumlu seçmelisiniz, fotoğraflarda sandığınızdan daha net çıkacak ve o gün, davetlilerinizin arasında dostunuz kadar düşmanınızda olacak. Her bir detayı teker teker inceleyecekler, dedikoduya prim vermek istemezsiniz, değil mi?

5. Detaylar


Son yıllarda birçok gelin adayının tercih ettiği, esprili, üstü resimli ya da hikayeli ayakkabıları görmüşsünüzdür. Bağcıkları renkli kurdelelerden yapılmış, üstüne çiftin isimleri ya da hikayeleri resmedilmiş babet ya da topuklu ayakkabılar oldukça yaygın… Ancak, seneler sonra düğün fotoğraflarınıza baktığınızda bu tercihin sandığınız kadar iyi bir fikir olmadığını göreceksiniz. Esprili ve modası geçecek ayakkabı seçimindense, gelinliğiniz ve yukarıda belirttiğimiz diğer kriterle uyumlu; elegan, zamansız ve daima şık görünecek bir ayakkabı çok daha doğru bir karar olacaktır. Renklendirilmiş, esprili ayakkabıları ise dış çekim fotoğraflarınızda kullanarak; eğlenceli kareler yakalayabilirsiniz.

Doğru gelin ayakkabısı seçimi ile önce damadı, sonra da dünyayı fethedeceğinize inancımız sonsuz;

Gelin ayakkabısı tercihinizi yapabileceğiniz, gözüm kapalı önereceğim firma olarak: Divan Kundura!

Mutluluklar dilerim!

Sevgiler,

M.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir