Homify.com.tr – Ev Dekorasyonu Önerileri

Homify.com , mutlu evler dekore ediyor!

Homify, düğün telaşı içinde olan kadınların ve erkeklerin, kısacası yeni evlenecek tüm çiftlerin yardımına koşan bir online dergi… Kullanımı ve okuması kolay, eğlenceli bir site… Odak noktamız yeni evlenecek çiftler olduğu için ilk olarak benim çiftlerim bu siteden nasıl faydalanabilir gözüyle baktım ama hepimiz için müthiş fikirler var…

Kocaman bir bardak çay alıp, anlatmaya başlıyorum:

Her şeyin özenle seçildiği ve büyük hayallerle hazırlanan yeni bir ev… Ev dekorasyonu yeni evlenecek çiftimiz için en az gelinlik ve damatlık kadar önem teşkil ediyor … Ürünlerin doğru yere yerleştirilmesi, evin içindeki boş alanın küçük tüyolar ile arttırılması, kullanışlı ev ürünleri, koltukların ve diğer ürünlerin konumlandırılması, kullanışsız alanların kazanılması gibi tüm sorulara Homify’dan yanıt alabilirsiniz.

Tolstoy’un dünyaya mal olan meşhur romanı Anna Karanina, hafızamdan hiç kazınmayan şu cümlesiyle başlar:

” Bütün mutlu aileler, birbirine benzer.”

Bütün mutlu ailelerin temelinde, içinde ayrı bir enerji olan, pozitif evler vardır. Mutlu evler, mutlu ailelerin yapı taşı olsa gerek… Pozitif enerjili mutlu evler, gerek eşyalarının konumu, gerek ışığın doğru kullanımı, gerek aksesuar seçimi ile evin içine renkli, dinamik ve mutluluk veren bir hava katar. Bende, bireysel olarak, mutlu evlerin hem ev sahibiyle, hem de evin dekorasyonuyla ilgili olduğu kanaatindeyim.

Mutlu evler dekore etmek için ne yapmalıyız?

Homify Dergi karşıma çıktığında, kendimi önce bir iki, sonra da onlarca makaleyi okurken buldum. Okuduğum her küçük tüyoda kendi evimdeki hataları fark ettim ve değiştirmeye koyuldum. Hali hazırda yaşamakta olduğunuz evi de düzenleyebilirsiniz ya da yeni çiftlerimiz evlerini dekore ederken bu güzel siteden faydalanabilirler. Tüm evler için ortak nokta şu: ” Doğru yönlendirmeleri Homify’da okuduğumuz takdirde evlerimiz daha mutlu evlere dönüşüyor.”

Dekorasyon fikirleri birçok platformda karşımıza çıkabilir, ancak hayatımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerimizi düzenlerken güvenilir yerlerden bilgi almaya dikkat etmemiz gerek. Ev dekorasyonu kişinin burcundan, çiftin hobilerine, evin bulunduğu yönden, aldığı ışık miktarına, renk seçiminden, kullanılan eşyaların evin içinde konumlandırılmasına kadar değişkenlik gösterebilir.

Ev dekore etmenin kolay yolu nedir?

Benim bulduğum yöntem şu: ” Homify” daki makaleleri okuyorum. İç mimarlık bilgimi arttırıyorum, alışverişime daha bilinçli çıkıyorum ve evdeki eşyalarımı daha doğru yerleştiriyorum. Özellikle çeyiz alışverişine çıkmadan önce alacağımız eşyaların birbiriyle ve evin alanına olan uyumuna dikkat etmek gerek. Küçük bir eve büyük eşya alınmayacağı gibi, renk ve şekil olarakta birbiriyle uyumsuzluk yaratmamalılar.

Kendin yap fikirleri

El emeğinin işin içine girmesiyle yaratılan ürünler, fikirler ve alanlar mutluluk saçıyor, buna eminim. Birkaç ilginç fikir ile artık işe yaramayan eşyaları eğlenceli aksesuarlara dönüştürmek mümkün. Üstelik, anlaşılır görseller işin çokta zor olmadığını gösteriyor, yaparken de rehberlik ediyor.

Kendin yap fikirleri arasında favori makalem şu oldu, sizlerde tamamına göz atıp, el yatkınlığınıza uygun olanı seçip, yeni aksesuarlarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Favori örneklerim için: Tıktık 🙂

grid-cell-18637-1391112420-36

Fotoğraf: Vero Concept Architect/Homify

Temizlik ve Tasarruf

Özellikle ev hanımlarının hayatta en çok önemsediği iki T’nin bunlar olduğunu düşünüyorum: Temizlik ve Tasarruf

Temizlik önerileri zamandan ve güçten tasarruf ederek, evlerinizdeki hijyeni arttırabilir, size de arta kalan zamanda ailenizle geçirebileceğiniz mutlu dakikalar kalabilir. Tertemiz bir evin verdiği huzurun ayrı bir tadı vardır, biliyorum 🙂

Favori temizlik önerileri makalem için: tıktık 🙂

Vee… Ev ekonomisinden sorumlu bakanların beğenisini kazanacak başka bir makale daha!

Evde Tasarruf… Enerjiden zamana, gıda ürünlerinin saklanmasından elektrik kullanımının indirgenmesine, su kaybından izolasyona kadar, hem cüzdanınıza hem de evinize dost birçok öneri Homify’da mevcut.

Favori ev tasarrufu önlemleri makalem için: tıktık 🙂

Homify Dergi okumaya başladığınız zaman keyif alacağınız ve evinizde kolaylıkla uygulayacağınız yüzlerce fikri barındırıyor. Güvenilir bilgiler, okunması kolay yazılar, kullanışlı ve ekonomik önerilerle mutlu evler yaratmak oldukça kolay. Özellikle çeyiz hazırlığı yapan yeni çiftlerin, evlerini döşerken buradan faydalanmasını öneriyorum.

Birbiriyle uyumlu eşyalar ve aksesuarlar, birbiriyle uyumlu çiftler…

Hepsi bir araya geldiğinde, mutlu Homify evleri doğacaktır, eminim. 🙂

Çayım bitti, yazı da bitti,

Evim için “Kendin Yap” projesi yapmaya koyuluyorum,

Homify’da öğrenip uyguladığım tüyoları ve yaptığım ürünü başka bir yazıda sizinle paylaşabilirim.

Sevgiler,

Merve.

Ps: Yazının başlığında kullanılan görsel Vero Concept Architect/Homify ‘a aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir