Konsept Danismanligi – Damla Bakioglu Ajans

Herkese merhaba…

Evlilik hazırlığı yapmaya başlamış kadın kafası diye birşey var!

Bakın bunu evlenmeyecek olanlar bile inkar edemez, Türk Kızı’nın içinde bir yerlerde, yetiştirilme şeklinde var bu.. Hele ki hayallerin gerçek olması söz konusu olduğunda, gün yüzüne tamamen çıkıyor.

Bu kafa şöyle, her şeyi aynı anda isteyip, totalde karmakarışık şeylere sahip olma durumu..

Örneğin sosyal medya etkisinden gidelim, her arkadaşında ya da takip ettiği her ilham hesaplarından bir şey beğeniyor. Kendi büyük günü geldiğinde ise, ekran görüntüsünü aldığı her şeyi, her detayı kendi sözünde / nişanında istiyor. Ortaya ne çıkıyor biliyor musunuz?

Bence çoban salata bile değil!

Karmakarışık bir şey. Her şeyden biraz olup, aralarında hiçbir uyum ve kimya olmayan onlarca hazırlık..

~

Bu durumu hemen hemen her yazımda eleştiriyorum. İnanın, her şeyden biraz biraz yapılmış masaların önünde çekilmiş bir nişan fotoğrafı daha görmeye gücüm kalmadı.

İki şeyi aklınızda bulndurmalısınız;

  1. Bizim ilişkimiz tam olarak nasıl? Hangi tattayız? Fotoğrafını gördüğüm çift ile bizi ayıran bir şey var mı?
    ( Elbette ki var ve işte tam olarak o nedenle başkasını taklit etmemelisiniz! )
  2. Kimyamız nasıl? Sırf herkes mint yeşili nişan konsepti yapıyor diye bende mi yapmalıyım? Çünkü instagram fotoğraflarında çok güzel duruyor…

( Yemin ederim işte tam o sebepten, yapmamalısın )

Nişan, söz ya da düğün hazırlıklarında seçenekler arttı, her şeye erişim çok yüksek ve hiçbirimizin inkar edemeyeceği bir sosyal etki var. Biraz caka satmayı sever olduk =) O sebepten de iyice hazırlanılmış evlilik teklifleri, sözler, nişanlar, gelin hamamları, bekarlığa vedalar istiyor gibiyiz.

Peki ahengi oturmuş bir etki yaratabilmek için, bu işi bilenlere bırakmaya ne dersiniz?

Bugün ki post’ta sizi Damla Bakioğlu Ajans ile tanıştıracağım. Damla ve Nilay ile yaptığım sohbetin, bal börek tadında geçtiğini öncelikle belirtmeliyim. Sonrasında ekleyeceğim şey ise şu; fiziksel olarak yorgun, psikolojik olarak ise karışık olduğunuz evliliğe ilk adım aşamasında her şeyi işi bilene bırakmak sizi baya rahatlatacaktır.

Ne yapıyor Damla Bakioğlu Ajans?

Konsept danışmanlığı yapıyor.. Siz hayalinizi, sevdiğiniz detayları, bütçenizi ve renklerinizi seçiyorsunuz; onlar sizin için tamamı aynı göz ve tasarım dilinden çıkacak şekilde hazırlık yapıyor. Bu durumda, seçtiğiniz tüm detaylar, olması gereken şekilde ve her biri ayrı telden çalmadan, en güzel gününüzde size eşlik ediyor.

Nişan masanızın üstündeki pasta ve ikramlardan çiçeğe, dağıtılacak hediyeliklere ve kapı süsüne, davetiyenize ve masa aksesuarlarınıza kadar.. Aklınıza gelebilecek her şeyi sizin için organize ediyorlar!

Şahane değil mi? 🙂 Şahane bence.
Üstelik bir dipnot daha geçeyim, böyle durumlarda tüm hazırlığı bir firmaya devretmek çok çok daha hesaplı olacak. Merve demişti diyeceksiniz! =)

” Yeni evlenecek çiftlere özel davetiye tasarlamaktan konsept yaratmaya kadar birçok alanda hizmet veriyoruz. Aslında bizler birer profesyonel nedime ya da arkadaş olarak nitelendirilebiliriz. Dolayısıyla bir gelin ya da damat adayının bütün isteklerini karşılayacak onlara dışarıdan ne kadar gözükse de çok zorlu olan bu süreçte arkadaşlık ediyoruz. “

Sevgili Nilay ve Damla, bir çiftin kendini ve ilişkilerini tanıması sizce ne demek? Her çiftin nişan konsepti aynı olabilir mi?

” Yeni evlenecek çiftler hem kendilerini hem de ailelerini iyi tanımalılar. Çünkü ister istemez aileler de söz sahibi konumdalar. Çift ve ailelerin istekleri örtüşmeli ki herkesin mutlu olduğu bir tablo ortaya çıkabilsin. Ya da çift ailelerinin neye ne kadar tepki verdiğini bunun müstakbel eşi ile arasında ne yaratabileceğini bilmeliler. Bunların dışında söz ve nişan yaşadığımız toplumda kız ailesi tarafından organize edilir. Ancak her ailenin kendi gelenek ve ananeleri de farklılık gösteriyor. Çiftimiz bunlarla da ilgili öncesinde hemfikir oldukları noktaya varmalılar. Dolayısıyla her çiftin nişan töreni zaten aynı olamaz herkesin gelenek ve ananeleri dışında her çiftin gönlünde yatan aslan da farklıdır. “
Bu cevap, üç yıldır tanık olduğum her şeyle ve her gün aldığım maillerle o kadar örtüşüyor ki, üzerinde hiç oynama yapmadan aynen paylaşıyorum. %100 gerçek senaryo çünkü!

Türk kızı kendi düğünü ve çeyiz hazırlıkları konusunda hayal kurmaya sanırım 3 yaşında evcilik oynayarak başlıyor. Bu durumda Damla Bakioğlu Ajans’ın kapısını çalıp, nişan / söz masasını hazırlamalarını rica ettiğinde zaten aklında belirli olgular olacaktır.

Gelin dersini çalıp gelirse, sonrasında birlikte kafa yorulursa, kusursuz bir nişan / söz gecesi hazırlığı doğacağına eminim!

Gelinin aklında bir şeyler elbette ki olacak ama ajans olarak sizinde sürekli üretmeniz gerekiyor. Hayata geçirmeyi planladığınız yeni ürünler ve fikirler var mı?

” Biz de yeni fikirleri ve yeni işleri seviyoruz. Özel çalıştığımız bir ağaç ustamız var. düğün ya da nişanlarda hediyelik olabilecek tealight mumluklar üretti. Bu sonbaharda özellikle kır konseptli yapılacak organizasyonlarda bunları kullanacağız. Bunun dışında ise yine ahşap davetiyeler üretiyoruz. Onlar da hem bu sonbahara hem de kışa damgasını vuracak. Bir de kişiye özel hazırladığımız keçe üretimlerimiz var. Bunlar hem lavanta kesesi hem de anahtarlık olarak kullanılabiliyor. “

Fiyatlandırma:

Korkmayın kızlar ve ilk yazdığımı vurgulamama izin verin. Böyle durumlarda her detayı başka bir yere yaptırmak daima daha pahalıya gelir ve paket halinde sizin için hazırlık yapacak olan Damla Bakioğlu Ajans ile çalışmak, kendi başınıza hazırlık yapmaktan çok daha hesaplı olacak.

Damla ve Nilay’ın görüşünü ekliyorum:

” Biz asla bu işi bu kadar fiyata yapıyoruz ya da paket fiyatımız budur demiyoruz, diyemiyoruz. Çünkü gelen çiftlerimizin aklında illa ki bir fikir ya da bir bütçe mevcut.. Butik çalıştığımız için de çiftlerimizin bize fikir ve bütçelerini söylemeleri yeterli… Biz onların bütçelerine uygun seçenekleri sunuyor ya da farklı yönlendirmeler yapıyoruz durum doğrultusunda. “

Zamanlama:

Daha butik, daha özgün bir hazırlık için yaklaşık 1- 1,5 ay öncesinden ulaşmanızı öneriyorum. Ama Damla Bakioğlu Ajans ile geç tanıştınız ve büyük gün yaklaştı, siz yine de ulaşın. Onlar çarçabuk bütün hazırlıklarınızı tamamlar 🙂

Örneğin, eşi dostu sevindirmek ya da bir jest yapmak için hazırlatılmış “Yılbaşı Sepeti / Kasası” gördünüz Damla Bakioğlu’nun portfolyosunda.. Tık diye bunu “Gelin Kasası, Gelin Hamamı Kasası, Söz Sepeti” haline getirtebilirsiniz. Gördüğünüz projeleri hop diye düğün kategorisine çekebilirsiniz, çekmelisiniz de 🙂

İletişim:

www.damlabakioglu.com

Sevgili gelin adayları,

Yıllarca beklediğiniz gün yaklaştı ve sizi eşsiz bir heyecan sardı!

Eliniz ayağınız birbirine dolandı, ne giyeceksiniz, ne ikram edeceksiniz, nasıl hissedecek, konuklarınıız nasıl ağırlayacaksınız? derkeeennn; milyonlarca soru arasında sıkışıp kalacaksınız.

Tatlı telaşlar ama! Korkacak bir şey yok 🙂

Tüm bu sorular yanıtlanmak isterken, ben derim ki nişan / söz masanızın ya da konseptinizin hazırlanması işini Damla Bakioğlu Ajans‘a bırakın. Onlara açık yüreklilikle bütçenizi söyleyebilir, belirli bir çerçeve çizebilir; bu doğrultuda hayallerinize en yakın hazırlığı talep edebilirsiniz.

İnanın daha hesaplı ve daha zevkli bir iş ortaya çıkacak!

Tüm hazırlığın aynı tasarım gözüyle yapılması, tüm detaylara aynı oranda özen gösterilmesi fotoğraflara da yansıyacak!

Merve öneriyor!

Tüm gelin adaylarımın gözlerinden öpüyorum!

Bol bol mail atın,

Sevgiler,

M.

 

 

Benimle fikrini paylaş