Mira Davetiye

Koca bir fincan Türk Kahvesi yaptım, annem de tatlı yapmış, İzmir’de hava kapalı, biraz biraz gökyüzü görünüyor, çok iç karartıcı değil… Bence şahane, ne sıcak ne serin… Balkonda güzel görünüyor, ya da şuan keyfim yerinde olduğu için tüm bunlardan keyif almak istedim.

Yazıya başlamadan önce şunu söylemeliyim: Aldığım mailler beni çok mutlu ediyor.

Kimi gelinim iki nevresim takımı fotoğrafı atıp sence hangisi diyor, kimisi gelinlik için fikrimi soruyor.

İnanın, hiçkimseyle tanışmıyor olsakta, bir şekilde tanımışız ve bir şekilde zaten hayatımdaymışsınız gibi hissediyorum.

Sonsuza dek vakit ayırırım, keyifle..

Lütfen dilediğiniz zaman, içinizden geldiği gibi mail atın!

Son zamanlarda aldığım maillerde, bazı gelinlerim davetiye seçimi konusunda kararsız olduklarını belirtti. Baktım ki, bu konuya yeterince eğilmemişim blog’ta.. Durumu hemen çözümlemek istedim.

Kahvemden bir yudum aldım – fakat hakikaten çok güzel olmuş. – başlıyorum.

Mira Davetiye ile irtibattayım.

püsküllü

Mira Davetiye, İstanbul kökenli bir firma.. Yaklaşık 20 yıllık tecrübeleri var.

Üretime, teknolojik baskı makinalarına ve trendlere dikkat eden, takipte kalan, yenilikçi bir firma olduklarını söyleyebilirim.

Bilgi birikimi ve tecrübe, işin gerçeği, davetiye sektöründe önemli bir detay… Özellikle Instagram’da rastlıyorum ki, çeşitli tasarım programı kullanabilen herkes kendini davetiyeci olarak tanıtabiliyor. Bence biraz dikkatli olunmalı, evet göze hitap eden bir tasarım alabilirsiniz ama davetiye elinize geldiğinde karşılaşacağınız baskı hatası, kağıt kalitesizliği, kartonun kırık oluşu gibi problemler de düğün öncesi başınızı epey bir ağrıtır.

Güvenilir firmalarla çalışmaktan yanayım.

Mira Davetiye, dediğim gibi İstanbul’da üretimine devam ediyor. Ancak dünyanın ya da Türkiye’nin her yerine gönderim elbette ki mevcut. Kargoculuk sektörüne de bir alkış lütfen!

Davetiye neden önemlidir?

Sevgili gelin adayları, davetiye nasıl önemli olmasın! Davetiye olmazsa, dosta düşmana bu güzel günü nasıl ilan edeceksiniz?

Çok sevdiğim bir caps var, bir gelin adayı davetiyesinin fotoğrafını gönderiyor Whatsapp’tan ve diyor ki, “ Davetiyeyi ulaştıramadım, kusura bakma…ama düğüne bekliyorum.. ”

Yanıt olarak, davet edilen kişi de paranın fotoğrafını çekiyor ve diyor ki “Öyleyse, böyle..”

Bence orantısız zeka 🙂 Bayılıyorum!

Davetiyelerinizin, konuklarınızın eline ulaştığından emin olun. Çok önemli, dost tavsiyesi veriyim, takı hasılatına yansıyabilir 🙂

Nelere dikkat etmeliyiz?

Davetiye modelleri seçiminde yapılan klişe hataları elbette ki benim gelinlerim yapmaz, yapamaz, yapmamalı!

En başta yazıların rengi çok önemli. Yapılmayacakları değil, yapılacakları numaralandırıyorum, aman deyim sevgili gelinler lütfen dikkatli olun:

  1. Beyaz, krem ya da ekru tonlarında, yaldız renkli baskılar asla kullanmayın. Bu renkler, süslemeler için şık bir görüntü yaratabilir ancak asla yazılarda kullanılmamalı…
  2. Davetiye sözü, İlyada destanından bir parça olmak zorunda değil… Davetlilerinizi kısa ve öz bir cümle ile mutlu gününüze davet edin ve konu kapansın. Şöyle sevdik birbirimizi, böyle sevdik.. cümleleri bana itici geliyor. Çok sevdiniz ki evleniyorsunuz, ne de güzel ediyorsunuz. Klasik, hiçbir zaman modası geçemeyecek kibar bir cümle harika olacaktır.
  3. Asla esprili bir cümle kullanmayın, bakın rica ediyorum, tekrar rica ediyorum.
  4. Aşk cümlelerini büyük ve okunabilir, adres ve telefonları küçük yazdırmayın. İnsanlara bu davetiyeyi neden gönderdiğimizi bir hatırlayalım: ONLARA ADRES VE TARİH BİLGİSİ VERMEK İÇİN. Süperr!! O zaman, karınca duası gibi bir yazı şekli istemiyoruz. Dikkat edelim, her şey kolaylıkla okunabilir olsun.
  5. Bilgilendirme kısmında ağır kaligrafik font’lar kullanılmamalı.. Evet, davetiyeyi arkadaşlarınıza da dağıtacaksınız ama aileleriniz, büyük amca ve teyzelerine de verecek. Yaşlıların, gözlerinde problem olanların rahatlıkla okuyacağı şekilde bir yazı stili kullanın.
  6. Abartıdan uzak durun, klasikten ve sonsuz zaman modasından yana olun…

İletişim:

Mira davetiye : http://www.miradavetiye.com

Örnekler:

liva-4002-1

liva-4018-7

liva-4021-2

liva-4025-1

Davetiyeniz, konuklarınızı düğününüze davet etme şekliniz ve onlara verdiğiniz değerin, kağıtta hayat bulmuş halidir. Lütfen özen gösteriniz ve yıllar sonra baktığınızda da pişman olmayacağınız kadar şık bir ürün tercih ediniz.

Kahvem bitti sevgili gelinler,

Bu da demek oluyor ki yazı da bitti,

Mira Davetiye’ ye ulaşınız.

Sevgiler,

M.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir