Nikah ani defteri – Why Not Handmade

Her kadının kendine has tutkuları olduğunu düşünüyorum. Dışarıdan bakınca, özellikle erkekler, ya da hemcinslerimiz bizleri “alışveriş çılgını” olarak adlandırsa da, aslında bir tutku bu…

Etrafınızda illa ki vardır, sürekli aynı ürünü alan kadınlar… Bilirsiniz onları, eminim gözünüzün önüne geldi 🙂

Kimisi hep ayakkabı alır mesela, kimisi hep makyaj malzemesi…

Her gittiği yerden bir magnet alan da olabilir, sürekli telefon kabı değiştiren de…

Ben bunların dışında bir gruptayım!

Benim tutkum ve hastalıklı noktam: Defterler!

Ve benim gibi olduğunu bildiğim birkaç tane daha kırtasiye ve defter tutkunu arkadaşım var!

Defter hastalarını şöyle tanımlayabilirim:

  1. Defterlerini kimseye vermezler.
  2. İlk sayfasına hiçbir şey yazamazlar.
  3. Çoğunlukla defterler boş durur, asla kullanmaya kıyamazlar.
  4. Hadi kullandılar diyelim, tek bir kelimesini bile başkasının okumasını istemezler.
  5. Asla yeterince defterleri yoktur! 🙂

Sevgili “Why Not Handmade” ile yolumuz, işin gerçeği biraz benim tutkum üzerine kesişti. Ben istiyorum ki, gelin adayları da klişelerden uzak detaylarla evlensinler ben de en farklı tasarımları bulup, çıkartıp, tanıtarak “Merve güzel detay yakalamış:) ” dedirtebileyim gelinlerime… Tam olarak böyle bir gecede, tamamen farklı ve özgün bir nikah defteri bulma çabası içindeyken kaşrıma çıktı Why Not Handmade… Olağanüstü güzellikte nikah anı defterleri yapıyorlar! Bildiklerinizden ve bıktıklarınızdan çok uzak tasarımları var!

Why Not Handmade’i tanıyalım:

Sevgili Nihal, grafik tasarımcı… Üniversite yıllarında da hobi olarak not defteri tasarlıyor ve kreatifliğini besliyormuş. Çevresindekiler görüp, beğenip, satın almak isteyince ilk olarka blog’tan diğer insanlara da ulaşmaya başlamış. Sonrasında websitesinden tanıtmış ürünlerini.. Mezun olduktan sonra da devam etmiş ve, hem estetik hem de kalite açısından kendini geliştiren ürünler tasarlamış.

” Fabrikasyon ürünlerin tekdüzeliğinden sıyrılmış, her şeyiyle elde, tutku ve sevgiyle yapılan tasarım ürünler.. mottosuyla yoluma devam ediyorum. Her yıl yeni ürünler tasarlıyorum ve tasarım trendlerinin gerisinde kalan ürünlerimi de satıştan kaldırıyorum. Mesleğim gereği trendleri yakından takip ediyorum, müşterilerimden gelen talepler doğrultusunda da hep yeni, farklı ve özel ürünler sunmayı başarıyorum.” Sevgili Nihal, markasını böyle ifade etti, aynen paylaşıyorum.

Nikah Anı Defterleri:

Bu kategori için bol bol fotoğraf ekleyeceğim yazının her yerine…

Düğününüzden geriye, neredeyse her yazımda yineliyorum, fotoğraflarınız ve konuklarınızın sizin için temennileri kalacak. İnanın başka hiçbir şey hatırlamayacaksınız, senelerce elinizde bu anılar olacak.

Organze kumaşlar, saçma sapan pullarla süslenmiş nikah anı defterlerini biliyorsunuz değil mi? BIK-TIM.

Bakmaya dahi tahammül edemiyorum.

Why Not Handmade, daha modern, daha kullanışlı, çok daha estetik ve farklı bir ürünle çözüyor bu sorunu..

” Düğün anı defterlerinde, içini dolduran ziyaretçileri özgür bırakmak adına çizgisiz kağıt kullanıyorum. Kalın ve kumaş kaplı kapaklar kullanıyorum. Kapakların üzerini de elde boyuyorum. Kendi belirlediğim tasarımların dışında, kişiye özel siparişler de alıyorum. Hatta defterleri müşterilerimin isteği üzerine düğün davetiyelerine ya da düğün konseptlerine göre tasarlıyorum.”


Bunu biraz açalım, örneğin, ayçiçek konseptli bir düğün hayal ediyorsunuz. Konuklara dağıtacağınız hediyelerde ayçiçek konseptli, gelin buketinize kocaman, güneş gibi doğan bir ayçiçeği yaptırdınız… Nikah anı defteri de ayçiçek konseptine uygun hale gelebiliyor böylelikle… Hem bütünlük bozulmuyor hem de klişelere kocaman bir elveda! demiş oluyorsunuz.

Kullanılacak vektörlere, şekle siz karar verebilirsiniz. Why Not Handmade’in tecrübesi ve zevkiyle harika ve “benzersiz” bir anı defteriniz olacağına eminim! 🙂

” Düğün konseptlerine göre özel sipariş üzerine kişiye özel tasarımlar yapıyorum. Var olan tasarımlar üzerinden değişiklik yaparak ya da tamamen düğün konseptine özel bambaşka defter tasarımları oluyor bunlar kimi zaman.”

Fiyatlandırma:

” Üretim süresine ve el işçiliğine göre değişiklik gösteriyor ancak hali hazırdaki defterler: 100-160 TL arasında.”

Kargo Süreci:

” Düğün tarihinden en az 10 iş günü kadar önce siparişlerin verilmesi gerekiyor. Kişiye özel tasarımlar için ise minimum 15 iş günü önceden verilmesi gerekiyor. Malum her defter kişiye özel olarak tek tek elde hazırlanıp yine elde gelin ve damat isimleri ve düğün tarihleri yazılıyor hazırlanan defterler üzerine. Bu yüzden yapımları da zaman alıyor.”
Why Not Handmade’te başka neler var?
Gelinler için Bride’ Notebook var! Düğün hazırlıkları sırasında başınızdan geçenleri, anılarınızı, eksiklerinizi, heyecanınızı ya da tamamladıklarınızı not edebilirsiniz.
” Sadece düğün defterleri değil özel organizasyonlar için ziyaretçi defterleri, baby showerlar için, düğün hazırlıkları aşamasındaki gelinler için gelin anı defteri ve çok amaçlı kullanım için defter ve not defterleri de ürünlerim arasında.”
Yani fikir sizden; üretmesi, tasarlaması Why Not Handmade‘ten..
Beyin fırtınamız sorucu, Why not Handmade ile gelinlerle yeni bir ürün buluşturuyoruz. Slovak gelinimin ricası idi bu, bence hemen hayatlarımıza adapte edebiliriz 🙂 Yeni evinize ilk kez gelen konuklarınıza sunabilir, sizin için not bırakmalarını isteyebilirsiniz. Bence evliliğin ilk yılları için şahane bir anı!
Zamanı gelince bende yaptıracağım. 🙂
Buyurunuz örnek:
İletişim:
Sevgili gelin adayları, hayatınızda sadece bir kez olmasını umduğum düğün/nikahınız için klişelerden uzak ve size özgü detaylar düşünmenizi öneriyorum. Sevgili Nihal’e ulaşıp, ölümsüz bir nikah ani defteri hazırlatabilirsiniz.
Sevgiler,
M.

Benimle fikrini paylaş