Profesyonel Gelin Makyajı – Aydan

profesyonel gelin makyajı … Kadınların makyaj takıntısı malumunuz…
Eli yatkın olmayanlar bu dünyanın en şanssız kadınları…
Kimisi çocukluktan itibaren büyük bir makyaj tutkunu oluyor, kimisi benim gibi üniversite yıllarında eline ilk kez rimel alınca pişmesi uzun sürüyor… Kimisi de Allah’ın “Hadi sen torpillisin, diğer kadınları da prensese dönüştür!” dediği yetenekler ile yeryüzüne gönderilmiş.

Ben kendi adıma, bu yeteneği çok kıskanıyorum.
Hanımlar : Bu yazıda, “Profesyonel Makyaj, Gelin Makyajı ve Gece Makyajı” konuşacağız…
Düğün ya da özel gecelerin, nişan ya da kız isteme olabilir, oldukça gergin günler olduğunu defalarca kez gözlemledim. Özellikle hanım kızlarımızın hiç bir aksiliğe, içlerine sinmeyen hiç bir detaya tahammülleri yok. Makyajını beğenmediği için ağlayan, sildiren, sinirden damada saran, düğüne 4 saat kala kuaför aramaya başlayan insanlar tanıyorum. Bence özellikle öyle günlerde riske girmemek gerek. Buyurunuz: İzmir’deki gelin adayları ya da profesyonel makyaj meraklıları için Aydan İris..
~
Bugün, Aydan beni stüdyosunda ağırladı. Bir kahve eşliğinde önce bir posta dedikodu sonra bir posta röportaj yaptık. Kek için de ellerine sağlık… Yaklaşık yarım saat sohbet ettik ve Aydan’ın hikayesini öğrendim sonrasında Aydan bana enfes bir makyaj yaptı! E ben bildiğin güzel bir kızmışım, hiç söylemiyosunuz? :p

~
Çocukluğundan beri makyaja ilgisi varmış, demiştim ben bu iş çocukluktan geliyor olmalı diye. Yıllar önce, zamanını geçirmek için Halk Eğitim Kursları’na katılmış, “Bana ikisinin de faydası oldu, şöyle ki ahşap boyama kursuna gittiğimde renk geçişlerini çok net kavradım; kumaş boyama kursuna gittiğimde ise kıl fırçalarla, elim hiç titretmeden muntazam çizgiler çizebilmeyi ve el yeteneğimi geliştirdim. Bu kurslara 3 yıl boyunca gittim ve tamamen hakim oldum.” diyor. Aslında, konu nasıl makyaja bağlanacak, dinlerken bende merak ettim.

Derken; bu kursları tamamladıktan sonra yine yıllar önce İzmir’de bulunan Alex Academy’den kendi ilgisini geliştirmek için makyaj eğitimi almış. Kryolan markasının ürün tedarikçisinin İzmir’de bulunmadığını gözlemlediğinde aklında şimşekler çakmaya başlamış ve marka bünyesinde hem tedarikçi olmuş hem de eğitimler almış.

 

 

Fiyatlar:
İki paketten bahsedeceğim.

1) Gelin Makyajı + Saç + Fotoğraf

Makyaj, Fotoğraf ve Saç için kendi ekibiyle çalışırsa, 1.500 TL olarak belirlenmiş bir paketleri mevcutmuş. İstenilen yere gidiyorlar ancak mesafe çok artarsa, mesela Çeşme’ye gelmelerini isterseniz yol masrafını konuşmanız gerekebilir.

2) Cilt Bakımı + Gelin Makyajı + Saç + Fotoğraf
Makyaj, cilt bakımı, fotoğraf ve saç için kendi ekibiyle çalışırsa, 1.750 TL olarak belirlenmiş bir paketleri mevcutmuş. Bu paket dahilinde de istenilen yere gidiyorlar ancak mesafe çok artarsa, mesela Çeşme’ye gelmelerini isterseniz yol masrafını konuşmanız gerekecek.

Cilt Bakımı:
Şöyle ki; düğün günü de yapılabilir düğünden birkaç gün önce de yapılabilir. Yarım saatlik bir işlem ve “Galvanik Akım” yönetimi ile yapılan bu uygulama yüksek oranda cilt temizliği yaratıyor.

Zamanlama:
Cilt bakımı: 30 Dakika
Profesyonel Makyaj: 60 Dakika
Saç ve Duvak: 60 Dakika

10 yıldır profesyonel makyaj uzmanlığı yapan Aydan’dan, biz beceriksiz hanımlar için makyaj tüyolarında aldım ve koparabildiklerim şöyle:

– Gözleri koyu renk olan kadınlar çoğunlukla pastel tonlar ve şeftali kullanmalı.
– Yeşil ya da mavi gözlü olan kadınlar, renkli farlardan devam edebilir.
– Göz mesafesi birbirine yakın olan kadınlar, gözlerin görüntüsünü birbirinden uzaklaştırmak için göz uçlarına, kaşlara doğrı gölge yapmalı. Yapalım yapmasına da, nasıl yapacağız?
– Elmacık kemiklerinin altına ince bir şerit halinde daha koyu bir allık sürülmeli – ki kemikler ortaya çıksın.

Buyurunuz benim hazırlıklarım:
11093162_10152809847923526_1530872228_o

 

 

11094930_10152809848708526_761484423_n

11096773_10152809848673526_2043206788_n

Sevgiler,
M.

2 thoughts on “Profesyonel Gelin Makyajı – Aydan

  1. Merhaba benim için çok faydalı bir yazı oldu bu benim için teşekkür ederim 🙂 Bende İzmirde yaşıyorum bu yaz düğünüm var Aydan Hanıma nasıl ulaşabilirim çalıştığı kuaförünün veya firmanın ismini öğrenebilir miyim ?

Benimle fikrini paylaş