Rustik Dugun

Rustik Düğünler

Geleliiimmm tüm zamanların en merak edilen, en çok taklit edilen, en çok sevilen, özellikle kıyı illerimizde denize nazır ya da bir orman içi, kır bahçesinde özel gününü kutlayanların vazgeçemediği o romantik konsepte: Rustik dugun !

Dostta düşmanda görüyorsunuz, kızlarımız çatır çatır fotoğrafları paylaşıyor. Elbette ki bu bloğun takipçileri olarak kimseden geri kalır yanınız olmayacak =) Buyurunuz Rustik dugun detayları ve küçük tüyolar!

Zamanlama

Tarih ve mekan konusunda en aceleci olunması gereken düğün tipi şüphesizki rustik düğünlerdir. Son yıllarda edindiği popülerlik ile çiftlerin gözdesi haline gelmiş olan rustik düğünler, birçok çift tarafından talep gördüğü için mekanların tarihleri çok çabuk doluyor ve elini çabuk tutan hayalindeki düğüne kavuşuyor. Organizasyon firmanızın istediğiniz tüm detayları tedarik edebileceğinden emin olun ve zamanlamanızı dikkatli yapın!

Öneri: Olabilecek en erken zamanda, seçtiğiniz mekan ile anlaşmayı sağlamalısınız. Bütçeniz ve tarihiniz belliyse, rezervasyonunuzu yaptırıp düğün yerinizi netleştirmenizi öneririm.

Dekorasyon

Rustik bir düğün kır bahçesinde, ağaçlı ve fresh bir mekanda yapıldığı zaman pastel romantizme ulaşabilir. Rustik bir düğünde beklentimiz dantel detaylar, çuval ve “nude” tonlarda kumaşların kullanılması, “nude” tonlarda çiçeklerle süslenmiş çerçeveler, sarkıt profiller, ağaçlı bir mekan için hoş bir salıncak ve aynı temada bir nikah yeri olmasıdır. Davetlilerin eğlenmesi ve güzel anılar biriktirmesi için hazırlanmış fotoğraf panoları, karşılama masası,fotoğraf aksesuarları ve şekerlemeler ile süslenmiş “candy bar”, ilerleyen saatlerde kadın misafirlerin topuk ayakkabıdan rahatsız duymaması için flip terlikler, orijinal düğün hediyeleri gibi renkli detaylar rustik düğünün vazgeçilmeleri olacaktır. Rustik düğün, çiftin kreatifliği doğrultusunda eşi görülmemiş bir temayla buluşabilir, halat ve çuval oldukça popüler olmasına rağmen farklı fikirlerle kombinlediğinde yeni bir hava yaratabilir. Akvaryum temalı bir rustik düğün, deniz yıldızı, istiridyeler, deniz kumu ile doldurulmuş şamdanlar, sarkıtılmış kavanozlar ile tamamlanabilir.

Öneri: Son yıllarda oldukça popüler olmasına rağmen rustik düğün adına hala hiç yapılmamış fikirler üretmek mümkün.. Sadece cipso çiçekler kullanarak oldukça naturel bir romantizm yakalayabilmek mümkün… Düğünün temasını rustik ve bir meyve ile birleştirebilirsiniz, limon ve zeytin temalı düğünler tercih edilenler arasında…

Gelinlik 

Rustik düğünlerde gelinliğin içinde rahatlıkla dans edebilen bir gelin isteriz. Bu nedenle gelinliğin yapısı askılı, straplez, halter yaka ya da A formunda olabilir. Kuyruğun çok uzun olmaması ve gelinliğin aşırı kabarık olmaması da çoğunlukla tercih edilir. Ancak gelinin kendini hangi gelinliğin içinde iyi hissettiği, her düğün tipi için tek sonuç olacaktır. Rustik düğünler de uzun bir duvak tercih edilmeli, nikah seramonisi sonrasında gelin, geceye atmosfere uygun ancak şıklığından ödün vermeyen bir saç aksesuarı ile devam edebilir. Düğünün ikinci yarısında zarif bir saç örgüsü ve konsepte uygun cipso çiçeklerin saça eklenmesi de, tazelenen bir makyaj ile gelinin enerjisini arttıracaktır.

Öneri: Rahatlığın ön planda olduğu rustik düğünlerde gelin, gecenin ilerleyen saatleri için rahat bir ayakkabı bulundurmalıdır. Açık havada nemden etkilenecek olan saç ve makyajın ise, düğün arasında hızlıca tazelenmesi ve gelinin daima bakımlı görünmesi taraftarıyım.

Menü

Rustik düğünler, ağır bir yemek menüsüne ihtiyaç duyulmayan, eğlenceye ve hoş fotoğraf karelerine dayalı düğünlerdir. Ruhu, rustik düğüne uygun olan çiftin konukları da bol çeşitli soğuk içeceklerden, aparatif bar’lardan, doyucu ve tadımlık menülerden hoşnut olacaktır. Mevsim meyveleri, hafif yemekler ve atıştırmalıklar bu düğün için yeterlidir.

Öneri: Düğünün konseptini ve çifti yansıtan birkaç katlı tasarım pasta oldukça yakışır, dilerseniz canlı çiçek, dilerseniz zarif bir “cake topper” ile renklendireceğiniz pastanız atmosfere uygun olacaktır. Yeni trend ise profiterol ve macaron kuleleri…

Müzik

Rustik bir düğünde zamansız, bilinen melodilere sahip şarkılar duymayı isteriz. Her yaş grubundan tüm konukların rahatlıkla eşlik edeceği, tınıların tanıdık geleceği şarkılar rustik düğünler için vazgeçilmez olacaktır. Müzik yelpazesi oldukça geniş olduğundan, çift, düğündeki şarkılarını seçmekte zorlanabilir.

Öneri: Bu konsepte yakışacağını düşündüğüm birkaç şarkı önerisi:

Via con me – Paolo Conte

Always You – Sophie Zelmani

Amor amor – Arielle Dombasle

Rustik dugun için –> İyi Fikir

Rustik düğünler de “kendin yap” detaylarına uygun düğünlerdir… Bir organizasyon firmasıyla anlaşsanız da, günü daha özel kılmak için kimi detayları kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, nedimelere sahip olmak için en iyi ortam da rustik düğünlerdir. Yakın arkadaşlarınızı harekete geçirin, düğünden önce nedimelerinizle bir kutlama yapın ve yıllarca emek verdiğiniz dostluğuuzun tadını çıkarın.

En iyi Yer Önerileri:

1. Hidiv Kasrı – İstanbul

2. Parc Ceremony – İzmir

3. Edward Withall Garden – İzmir

4. Kennedy Lodge – Boğaziçi Üniversitesi – İstanbul

5. Rixos Premium Göcek Suites

 

Benimle fikrini paylaş