Tesco Kipa ve Supersonik Blog

Tesco Kipa’nın Kurumsal kararı olarak Blogger’larla yaptığı iş birliğinin bu haftaki konuğu: Supersonik Blog oldu.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere önerilerde bulunmam rica edildi ve kotasyonlar haber bültenlerinde paylaşıldı.

Tesco Kipa’nın kendi sitesinde ve gazetelerin haber bülteninde yer alan haberler şöyle:

 

Yeni Bit Eşlem Resmi

11403430_1591262371142290_2018346744835584741_n

” 2015 yılının düğün trendleri arasında doğaya dönük retro bizleri karşılıyor… Abartıdan uzak, naturel, daha pastel ve canlı bir düğün modası var… Gelinler parlak saç aksesuarları yerine, çiçek taçlar hatta canlı çiçekler tercih ediyor, gelinlikler eskisi kadar kabarık değil… Damatlar, smokinlerini gelinin el buketindeki canlı çiçeklerden yapılmış küçük bir yaka çiçeği ile süslemeye başladı… El buketleri, diriliği ve karmayı temsil etmesi için canlı çiçek kolajlarına döndü.. Bu yılın trendi: Doğa ile aşkı bir araya getirmek… “

” Evlenme kararı almış çiftler için en büyük handikap, şüphesiz ki sıfırdan kurulacak bir ev… Detaycı düşünen ve büyük bir sorumluluk üstlenen gelin adaylarına önerim, mutfak eşyaları alışverişinden önce bir liste yapmaları… Küçük ev aletlerinin tamamlanması önemli bir detay… Kampanyaları kaçırmamak, bütçeyi yoran düğün hazırlıkları sırasında rahatlatıcı bir haber olacaktır… Küçük ev aletlerin, herhangi bir sorun karşısında, ürünün garantisini sağlayacak ve satış sonrasında müşterisine daima yardımcı olacak, kurumsal bir yerden temin etmelerini öneririm. ”

” Yolunda giden bir evliliğin önemli detaylarından biri, çiftlerin birbirlerinin ilgi alanlarına saygı göstermeleri ve vakit ayırmalarıdır. Spor yapmaktan hoşlananlar için spor aletleri, çiçekleri seven bir kadın için saksılar ve çiçek tohumları, kitap tutkunları için kitaplar, teknoloji bağımlıları için bilgisayarlar ve yüksek kaliteli televizyonlar o evin olmazsa olmazları… Çiftlerin, bireysel ilgi alanlarını daima yaşatmalarını ve evlerinin bir bölümünde buna yer ayırmalarını öneriyorum. Kendi içinde mutlu olan biri, hayatını paylaştığı insanı da mutlu edecektir ve bu döngü, bir evliliği sonsuzluğa taşıyabilir.”

” Evrenin enerjisi ile yaşam alanlarımızdaki eşyaların uyumunu inceleyen Feng-Shui felsefesi; yeni bir ev düzenleyen çiftlere, evin içindeki uyumu ve huzuru destekleyecek önerilerde bulunuyor. Örneğin, yeni ev kuran çiftlerin mutfaklarında bambu gereçlere yer vermesi, doğal bıçaklar kullanmaları ve bir canlı çiçek bulundurmaları evin enerjisini arttırıyor. Banyoda ise olabildiğince açık renk kullanmak gerek… Evin girişinde ayna bulundurulmamalı ve alınan çerçeveler daima iki adet olup, çiftin birlikte çekilmiş fotoğraflarını barındırmalı…”

” Yeni evli çiftlerin, evliliklerinin ilk bir yılında bütçeyi kontrol etme sıkıntısı yaşadığına dair mailler alıyorum. Önerim şu: evin tüm ihtiyaçları için alış verişe çıkmadan önce bir liste yapmalılar… Tüm eksikleri karşılayabilecekleri bir yer, zaman yönetimlerine yardımcı olur. Sürekli tercih ettikleri yerin indirimlerini takip etmeli ve bunları mail olarak alabilecekleri bültenlere üye olmalılar. İndirim kartları da bütçeleri için destekleyici olacaktır. ”

” Beyaz eşya seçimi, yeni evlenecek çiftlerin kararsız kaldığı durumlardan biri… Bu noktada, satış temsilcilerini iyi dinlemelerini ve akıllarına takılan her şeyi sormalarını öneririm. Kurulum sonrasında ürünü deneyip kontrol etmeliler ve garanti belgelerini iyi saklamalılar. Satış sonrası hizmet almaları durumunda, karşılarında kendilerine yardımcı olabilecek profesyonel bir ekip olmalı… Elektronik eşya, bozulmaya müsait ve satış sonrası doğru hizmet; önemli bir detay… Kurumsal, güvenilir bir yer tercih edilmeli… ”

Güzel bir tecrübe ve adımdı,
Teşekkürler,
Sevgiler,
M.

Benimle fikrini paylaş