Yardımsever

Yardımsever… Basit olmak zordur, sade olmak, kendin olmak.
Davranışlarında, kıyafetlerinde, ses tonunda ve hatta dostluklarında bile.
Bize hep çok şey olmayı öğrettiler, ben sadeliği seçiyorum.
Sadece istediğim gibi, içimden geldiği gibi davranmayı seçiyorum. Düşüncelerimi dile getirmeyi seviyor ve bunu ayıp görmüyorum.
Doğru, yanlış diye düşünmeden, hiçbir yerini eksik bırakmadan, hiç kimselere yorumlama hakkı tanımayarak; seni olduğun gibi tanımayı seçiyorum.
Doğru olan da bu, doğru olmak zorunda olan da… Çünkü biliyorum ki, boş bırakırsam seni, senin yerine tamamlayacaklar. Herkesin her konuda, hiç tanımadığı insanlar hakkında bile bir fikri var.
Ben seni iyi yürekli biri olarak görüyorum. Karşında, sana ahkâm kesmeye hakkım yok, bu sadece kendini bilmezlik olur. Yaşadıklarını, anılarını, dününü, bugününü bilemem.
Her birinde bambaşka bir insana dönüştüğüne, değiştiğine, değişebileceğine de inanmıyorum doğrusu. Ailene, çevrene, çok sevdiğini bildiğim birkaç şarkıya bile hep aynı iyimserlikle yaklaştığını seziyorum.

Sezgilerimle iki farklı insanı kendi bedenimde yaşatıyorum. Birisi, senin için şehri her gün bambaşka bir renge bürümeyi düşünüyor, birisi sakin kalmayı tercih ediyor, dili yanmış besbelli.

Bir deli anıma denk geliyor, aklıma gelen her şeyi dile getirmek istiyorum. Sonra o çılgın ruhtan uzaklaşıyorum. İki insan da ruhuma öncülük ediyor.
Ve sayende hâkim olan, korkak olan, sevmediğim.

Düşünceli tavrın beni sakinliğe itiyor.
Sana delilikle teslim olmaya cesaret edemiyorum.
Bütün hayallerin ortasında yeniden yapayalnız kalacağımı bile bile bekliyorum.
Aptalım.
Ben sana inanıyorum.
Sadece senin yapabileceklerine inanıyorum.
İki farklı hayatta kalınca bile, dürüst davranıyor ve diyorum ki; burada, bambaşka bir şehirde, kilometrelerce uzakta, senin için en iyisini diliyorum.

O kadar sen merkezci ve o kadar korkaktım ki, bunu hep güler yüzle kapattım.

Gülerken, seninle bir gülerken bile; güzel yüreğine ve temiz kalbine inanmaya devam ettim.

Ve sen yardımseverdin.
Seni hayatımda en çok, o gün sevdim.

Sevgiler,
M.
vintage_typewriter_avatar_by_kezzi_rose-d7efq5r

Benimle fikrini paylaş